...dat is weer eens wat anders jlgineken Pamstel> fAMSTEL" Heineken wordt vooral zomers ge dronken (60 procent van de totale Oud Bruin con sumptie vindt plaats in de maanden mei tot en met augustus) wordt in het zuiden van Nederland relatief veel Oud Bruin gedronken; een veel voorkomend gebruik is het drinken van ,,half om half" of ,,schus" (pilsener gecombineerd met Oud Bruin) is na Pilsener in Nederland de bekendste biersoort (65 procent van de Neder landers kent Oud Bruin) Heineken en Amstel Oud Bruin zijn respectievelijk marktleider en het sterke tweede merk, zowel in de levensmidde len- als in de slijterssector Oud Bruin als een na grootste biersoort, mag in geen enkel bierassortiment ont breken. Voor Amstel valt nog te vermelden dat met name de positie in Limburg zeer sterk is, waar naast de 30 cl fles ook de 50 cl fles veelvuldig gekocht wordt. De uitmonstering (etikettering) van Hei neken en Amstel Oud Bruin en het smaakvolle p.o.s.-materiaal maken deze merken tot de assortimentsonderdelen voor die ondernemers die met een com pleet bierassortiment op een profijtelijke manier aan de consumentenbehoefte willen voldoen. Inderdaad, Heineken en Amstel Oud Bruin, dat is weer eens wat anders! De afgelopen drie decennia hebben zich op de Nederlandse biermarkt twee be langrijke ontwikkelingen voorgedaan: A. Het hoofdelijk verbruik van pilsener en dus de totaalmarkt van pilsener is zeer snel gestegen en stijgt nog steeds. (Het hoofdelijk verbruik 1976 is onge veer tien keer dat van 1950.) B Het hoofdelijk verbruik van Oud Bruin is lange tijd stabiel gebleven op een ni veau van ongeveer 2 liter en in de jaren zestig gedaald tot minder dan 1 liter per jaar. In de afgelopen drie jaar valt voor Oud Bruin weer een toename te consta teren, doordat deze biersoort meegroeit met de totale biermarkt. In ronde cijfers betekent dit, dat per jaar circa 1,2 miljoen kratten Oud Bruin ge kocht worden ofwel voor een totale waarde van 15 miljoen consumenten guldens. Van belang is te weten dat de omzet per maand per verhandelende winkel en ook de omloopsnelheid van dien aard zijn dat van een interessant assortimentsonder deel gesproken kan worden. WAT IS OUD BRUIN EIGENLIJK? Oud Bruin is een donkere biersoort, zoetig van smaak en met een laag alcoholpercenta ge {VA procent) wordt vooral door vrou wen gedronken en door incidentele bierdrinkers; als dorstlesser ofwel als begeleiding van een Chi nese of Indische maaltijd gemiddelde omzet per maand per omloopsnelheid verhandelende winkel (aantal malen per jaar dat de voorraad wordt omgezet) Zelfstandig klein 2 kratten 24 Zelfstandig midden 3,2 kratten 30 Zelfstandig groot 7,3 kratten 40 GWB-CO-OP 15,5 kratten 60 Discount 18,7 kratten 40 20

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 20