van Cadiz werd hij door een Spaans galjoen gered, nadat zijn schip op mysterieuze wij ze tot ontploffing was geko men. De kapitein van het galjoen nam hem mee naar zijn wo ning, waar hij Maria de Los Angeles Capdedon y Lacaste ontmoette. Toen besloot hij in Spanje te blijven en zich in plaats van vee met sherry en... met Maria bezig te houden. Na enige tijd trouwde hij Maria en stichtte een sherrybodega die anno 1977 uitgegroeid is tot een van de grootste sherry- en brandyconcerns ter wereld. Garvey heeft met 1200 ha het grootste wijnareaal van Jerez in bezit. Gedurende ander halve eeuw kon men zich ook de trotse eigenaar noemen van 's werelds grootste wijn opslagplaats, de bodega San Patricio, die in 1780 gebouwd werd. Heden ten dage nog ligt daar, in tienduizend vaten, onge veer vijf miljoen liter wijn op geslagen. Sinds kort beschikt Garvey als eerste en enige ook over ondergrondse op slagplaatsen, de Mirador bodega's, waar permanent acht miljoen liter sherry ligt te rijpen. Het was de stichter, William Garvey, die als eerste een uitstekende droge sherry ontwikkelde, die hij Fino noemde. Deze benaming wordt tot op de dag van van daag in heel Jerez voor dit type sherry gebruikt. Bij Garvey houdt men een zorgvuldige selectie op de druiven en naast een langdu rige rijping op fust geeft men de sherries een zeer speciale temperatuurbehandelmg. Deze in eigen huis ontwikkel de methode voorkomt het troebel worden of blind slaan van de sherry. Van druif tot drank wordt het produktie- proces nauwkeurig gevolgd en de voortdurende begelei ding van het Garvey labora torium (een van de grootste en best uitgeruste op dit ge bied in Spanje) staat borg voor een constante kwaliteit. De sherrymarkt Sherry is wijn, een heel bij zondere soort wijn. Een klei ne studie leert, dat de totale wijnconsumptie (inclusief apéritieven) gerekend vanaf 1968 in tien jaar verdrievou digd zal zijn. Toen, in 1968, betekende die wijnconsump tie een totaal volume van 53 Het portret van sehor Garvey prijkt op de cream, medium en dry sherry. BODEGAS DE SAN PATRICIO. ESTD. 1780 1EBEZ DE IA FRONTERA (SPAIN) 5

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 5