GORCUM EN HAAR RIJK GESCHAKEERDE UITGAANSLEVENDOOR DE EEUWEN HEEN 14 De stad Gorcum. Luchtopname van het oude geheel door wallen omringde stadgedeelte. Op de voorgrond de schippers- of vluchthaven met rechts de Punt en daarboven het gedeelte Buiten de Waterpoort. Op de achtergrond een van de nieuwe uitbreidingen, Wijdschild. Vooraanzicht van Old Dutch. De Piazza Counter in het overdekte winkelcentrum. Wie op het nabij de stad gelegen klaver blad-circuit, knooppunt van de vele samenkomende verkeerswegen uit de richtingen Nijmegen, Utrecht, Breda en Rotterdam, afslaat richting Gorinchem (roepnaam Gorcum, ook wel geschre ven als Gorkum) wordt bij het binnen komen van de stad al direct geconfron teerd met vele voltooide en nog in aan bouw zijnde flatgebouwen, die duiden op een stad, welke nog steeds in ont wikkeling is. Tevens stuit men er ook al meteen op twee van de vele horeca bedrijven, die Gorcum rijk is. Aan de ene kant van de weg het restaurant- annex bistro van Van Kekem, aan de andere zijde het Motel Gorinchem, uiterst geschikt voor een góed diner, een gezellige party of een overnachting met alle comfort vandien. Als men richting centrum aanhoudt verrijst enige honderden meters verderop het grote, zeer moderne, overdekte winkelcen trum met een rijke schakering aan za ken, voldoende parkeergelegenheid en een al even modern restaurant. Maar deze nieuwe buitenwijk biedt nog veel meer. Fraai aangelegde parken meteen mini-golfbaan, een groot openlucht zwembad, een overdekt zwembassin, tennisbanen, enige complexen sport velden met daarbij kantines, die geheel zijn aangepast aan de eisen des tijds, een sporthal met restaurant en diverse door de wijk verspreide, eigentijdse ho recabedrijven In dit nagenoeg nieuwe gedeelte van de stad en in de oude stadsuitbreidingen Zandvoort en West wonen momenteel 24.000 mensen. De overige vijfduizend inwoners bevolken het oude stadsdeel binnen de wallen. Ook daar treft men een uitgebreid winkelbestand aan met

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 14