London is the place for me l^\aivu%an \vj\\o\ \v> MAGNIFIEKE AFSLUITING VAN SLIJTERSACTIE 7 In het vorige nummer van Tap en Schap werd bericht dat de nationale etalage- en displaywedstrijd voor slijters, die deze zomer werd gehouden, voor een vijftigtal van deze slijters een bijzonder plezierig vervolg ging krijgen. Door de jury als prijswinnaars aangewe zen, kregen zij met hun echtgenoten een geheel verzorgde, tweedaagse reis naar Londen aangeboden. Het motto van de actie was immers London is the place for me". Dat deze song van Edmundo Ross de wereldstad Londen juist be schrijft zullen de prijswinnaars inmiddels Aankomst van de slijters en hun gastheren op Luton Airport. flonkerende show met als grote ster van de avond, Kamahl, de bekende Aus tralische zanger In een perfecte omlijsting zong deze ge durende een optreden van een uur oude en nieuwe succesnummers. Na afloop werd aan iedereen de keus gelaten nog te blijven dansen en daarna te voet naar het hotel terug te keren of in de gereedstaande bussen te stappen. De tweede dag begon met een volledig Een groepsfoto van het gezelschap Engels ontbijt dat op de kamer werd ge serveerd. Om 10.00 uur stonden de bus sen opnieuw klaar, dit keer met gidsen aan boord, voor een rondrit langs Lon- dens befaamde plaatsen en gebouwen en een bezoek aan Chiswell Street voor het bekijken van de koets en de paarden die Whitbread nog steeds in dienst heeft, speciaal ten behoeve van de Lord Mayor, de burgemeester van Londen. Na een hernieuwde kennismaking met de vele Engelse bieren en het vertrouw de Heineken in de Festival Cellars, ver trok men naar Kenton voor het gebrui ken van de lunch waarna, spijtig genoeg, het ogenblik van de terugreis naar Lu- ton-airport, en dus naar huis, alweer was aangebroken. Zoals bleek op de Slijtersvakbeurs waar veel „Engelandgangers" elkaar op nieuw ontmoetten, kan zonder overdrij ven van een succesvolle actie en een zeer geslaagd tweedaags bezoek aan Londen worden gesproken, hetgeen niet in het minst te danken was aan de slijters zelf, die een bijzonder prettig reisgezel schap bleken te zijn. volledig beamen. Het tweedaags bezoek aan Londen is een groot succes gewor den. Maandag 13 september om 9.00 uur vond vanaf Schiphol de ,,take off" plaats. De vlucht werd gemaakt per DC9 van Martinair onder commando van captain Nico Vlick, die amper vijftig mi nuten en een ontbijt later het toestel op het vliegveld van Luton aan de grond zette. In het begin hadden de reizigers duide lijk moeite met het linksrijdende verkeer en de herhaalde verzekeringen, dat de drie chauffeurs hieraan gewend waren, hielpen slechts ten dele. In de loop van de middag arriveerden de bussen bij het Strand Palace Hotel in het hartje van Londen waar zou worden overnacht. Veel tijd voor bezoek aan de winkels in de omgeving was er niet en om 19.45 Daar werden de reizigers door een ont vangstcomité van Heineken opgewacht. Drie touringcars, voor alle duidelijkheid voorzien van grote Heineken vlaggen, brachten het gezelschap naar Luton, een doorsnee Engels provinciestadje, waar onder andere de enorme Vaux- hall-fabrieken gevestigd zijn. Hier staat ook de grootste brouwerij van Whitbread, die als eerste reisdoel in het programma was opgenomen. In de hal van de brouwerij werd het gezelschap welkom geheten door de heer V. F. Tro- mer, landelijk verkoopleider detailhan del van Heineken. Daarna volgde een rondleiding door het bedrijf en een uit eenzetting over de slijtersmarkt in Enge land. Na afloop was er in de ontvangstruimte van de brouwerij nog gelegenheid om even na te praten en kennis te maken met de vele biersoorten van Whitbread. Per bus ging het vervolgens naar Duns table, een klein dorpje vlakbij Luton, waar in een typisch Engelse pub de lunch werd gebruikt. Via de Motorway zetten de bussen daarna koers naar het uiteindelijke reisdoel, Londen. verzamelde het gezelschap zich voor de grote verrassing van de avond, een be zoek aan het beroemde theater/restau rant The Talk of the Town. Een merkwaardige ervaring hierbij was dat alle gasten zich moesten onderwer pen aan fouillering omdat zoals bekend is Londen van tijd tot tijd geplaagd wordt door bomaanslagen. Tijdens het diner genoot ieder van de Een van de bussen vóór het hotel.

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 7