Allerlei Ook enkele damesploegen hadden zich ingeschreven. mis geworden was met kraam pjes en attracties. Dat de finish bereikt werd, werd door de duizenden toe schouwers al als een soort wonder beschouwd; 10 km rol len met een vol fust is geen kleinigheid! De tijd waarbinnen het gebeurde was een tweede wonder: De eersten arriveer den in een tijd van 1 uur, 9 minuten en 19 seconden. De eerste damesploeg haalde de finish in 1.52.45. Dit waren de dames Th. Verberne en T van Eyk. Na de prijsuitreiking kon als voorlopig resultaat een envelop met 1.000 gulden worden overhandigd aan de voorzitter van het plaatselijke Rode Kruis. 's Avond vond een geanimeerd „fustenbal" plaats in café 't Centrum. aan liep om de natuurlijke j gang van zaken van de paar den ongedaan te maken. En juist voor de eretribune moest hij zijn werk verrichten. Aan kondigingsborden langs de grote wegen in de streek, spandoeken langs het par cours, een prachtig fruitmo- zaïk, dat waren allemaal uitin gen van de aanwezigheid van Heineken bij dit evenement. gemeesters en onze agent de De eerste prijs ging naar de heer Winters, reed voor de heren L. de Tollenaar en L. stoet uit van 11 old timers met Smits, de tweede prijs werd ge- genodigden en 10 busjes met wonnen door de heren W. van fustrollers van café 't Centrum Veggel en P. Coumans (in een naar het startpunt in Maarhee- tijd van 1.10.30) en de derde ze. De finish was bij het café prijs was voor de heren M. van de heer Van de Laar, waar den Dekker en M School- het intussen een complete ker- meester (1.13.10). De genodigden werden per Old Timer naar de start gebracht. De deelnemers vóór de start. Wereldkampioenschap Fus- tenrollen. Een nieuwe tak van sport is geboren! Op 28 augus tus jl. werd te Someren-Eind (NB) het eerste wereldkampi oenschap fustenrollen ge houden. Over een afstand van 10 kilometer (om precies te zijn 9 km en 800 m) moest een met 50 liter water gevuld bier fust wórden gerold tussen de plaatsen Maarheeze en Some ren-Eind. Dit geschiedde door ploegen van twee personen (die elkaar konden aflossen) zodanig dat het fust slechts met de handen óf met de voe ten werd voortbewogen, waar bij het fust de grond niet mocht verlaten. De organisatie was in handen van de invalidenbond Some ren, de baten waren bestemd voor Het Rode Kruis. Grote animator van het geheel was onze afnemer Jan van de Laar van café 't Centrum te Some ren-Eind. Volledige medewer king werd gevraagd aan en ver kregen van de autoriteiten en de plaatselijke middenstand. Dat een en ander een door slaand succes is geworden moge onder meer blijken uit het feit dat er door 70 ploegen werd ingeschreven, waarvan er 68 aan de start verschenen. Het startschot werd gelost door burgemeester J. G. C. van Greunsven van Maarheeze op het sportveldencomplex al daar. De heer H. A. J. Roels, burgemeester' van Someren, reikte bij de finish de prijzen uit. Beide burgemeesters wa ren met hun echtgenotes ge durende het gehele gebeuren aanwezig. De Heineken Vario- maton, met daarin beide bur- Start van de beide burgemeesters.

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 30