In Engeland, hier op de Theems, trok het vlot grote belangstel ling. de geslaagde overtocht, en die zelfde avond was er een party op het vlot. Toen was er in alle rust gele genheid om de avonturen op zee nog eens op te halen. In feite heeft de Sterke Yerke sportlieden stelden demannen zich eerst op in de midden cirkel en daarna maakte het twaalftal een ererondje over het veld. Inmiddels zijn er al weer plan nen gemaakt voor een nieuwe overtocht. Voor 1977 zijn de mannen bezig met voorberei dingen voor een tocht naar Scandinavië. Drukte voor de tewaterlating van het vlot. (Fries, voor sterke eend) geen enkele tegenslag te verwerken gekregen, behalve één mistige nacht. Maar die nacht zal de bemanning dan ook wel altijd bijblijven. Op 16 augustus begon de Sterke Yerke aan deterugtocht naar Nederland, gesleept door de IJmuiden 47. Besloten was niet op de gunstige zuidweste lijke wind te wachten, om dan op eigen kracht terug te zeilen, omdat een aantal opvarenden dan in tijdnood zou komen. Terug in Nederland wachttede bemanningsleden van de Ster ke Yerke een hartelijke ont vangst. Zondagmiddag 22 au gustus werd het vlot per kraan wagen naar het Cambuur- stadion gereden, voor een ont vangst door de bezoekers van de voetbalwedstrijd Cambuur- Heerenveen. Als gevierde Succesvolle overtocht van de Sterke Yerke. Twaalf enthou siaste jongelui hebben vele maanden gewerkt om hun ide aal te verwezenlijken: Een over tocht naar Engeland op een soort vlot, de Sterke Yerke. Vorig jaar hadden zij het ook al eens geprobeerd, maar toen kwam het vlot voortijdig tot zinken. Dit jaar is er alles aan gedaan om hun tocht tot een goed einde te brengen. Aller eerst waren ze afhankelijk van een gunstige wind. Oostelijke of noordoostelijke wind kwam hen het beste uit, maar die liet erg lang op zich wachten. Pas in augustus konden ze uit varen. Op dinsdag 10 augustus was het dan eindelijk zo ver. 's Morgens in alle vroegte zeilde de Sterke Yerke met zijn twaalf bemanningsleden uit om te be ginnen aan het ongeveerzestig uur durende avontuur. Het volgschip, de IJmuiden 47, die het vlot op zijn tocht zou begeleiden, kon door omstan digheden pas enige uren later uitvaren. De overtocht naar Engeland is zeer voorspoedig verlopen. Met genoeg proviënd aan boord en een door Heineken Sterke Yerke in vol ornaat. geleverde biertapinstallatie zijn de bemanningsleden wat dat betreft niets te kort ge komen. In Londen aangekomen had de Sterke Yerke enorm veel bekijks. Kort voordat het vlot zou afmeren in een jachthaven bij de Tower Bridge kwam de consul-generaal, de heer Van Merwen aan boord om de mannen geluk te wensen met Heineken leste aan boord de grootste dorst. Een grote kraan van de firma Pax in Leeuwarden hees de 'Sterke Eend' in het water.

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 28