DniiviA CFfiETtPMAM I De reden voor het loslaten van deze markt was een doelbewuste keuze van de Vivo in verband met het kostenpa troon en de technische problemen rond de leveranties. Als voorbeeld: een rol container Heineken bier (24 kratten) krijgt als transportkosten 12,50 mee. Maar terug naar de heer Vogelaar. In zijn 36-jarige loopbaan heeft hij met betrekking tot het transport naar de ei landen de gekste dingen meegemaakt. Zo moest men een keer tijdens een strenge winter vanaf de groothandel in Harlingen met een vrachtwagen vol goederen, over spiegelgladde wegen naar IJmuiden rijden. Vervolgens daar op een veerboot van rederij Doekse uit Harlingen, omdat door de zware ijsgang de eilanden via de normale verbinding onbereikbaar waren. Een gecompli ceerde operatie om de vaste bewoners van Ameland van Heineken bier te voor zien. Een andere keer zou men per Martinair charter naar de eilanden gaan. De start banen bleken echter door de gladheid onbruikbaar, de lading kon niet worden Het eindpunt van bevoorrading: ook op Ame land altijd een goed glas Heineken! De veerboot voor Ameland vertrekt uit het Friese Holwerd. achtergelaten en dus moest men vanaf Leeuwarden terugrijden naar Harlingen en het de volgende dag met misschien meer geluk opnieuw proberen. Allerlei listen moest men aanwenden om de vracht aan boord te krijgen, omdat vaak meer lading dan kon worden meegeno men, werd aangeboden. De heer Voge laar gebruikte een uitkijkpost boven op het dak van de groothandel, die aan de haven stond. Hierdoor was hij als eerste op de hoogte van de komst van de boot. In die tijd werden de afnemers nog door een vertegenwoordiger, de inmiddels gepensioneerde heer J. Loonstra, be zocht. Deze zou ervaren dat zijn mon sterkoffer met levensmiddelen, toen de veerboot onderweg aan de grond liep en daar een heel etmaal vastzat, uitstekend van pas kwam om de hongerige opva renden van een geïmproviseerd maal te voorzien. per week. Wanneer ondanks betere en grotere schepen, door de weersomstan digheden de bevoorrading toch nog stagneert, wordt ook wel gebruik ge maakt van helikopters. Volgens de heer Brouwer, Vivo-winkelier in het schilder achtige dorpje Buren op Ameland, stuurt de plaatselijke overheid op het eiland elk najaar aan alle bewoners een brief waarin wordt aangeraden voorraden le vensmiddelen in te slaan voor noodge vallen tijdens de komende winter. De heer Brouwer noemt in dit geval onder andere suiker, omdat het voorkomt dat dit produkt in verband met het gewicht niet wordt overgevlogen! De historie vermeldt niet of voor bier hetzelfde geldt, hoewel het ons onvoorstelbaar lijkt, ge zien de te verwachten reacties van de Amelanders. Concluderend mag worden gezegd dat er ondanks de problemen rond de be voorrading, praktisch altijd Heineken bier op Ameland voorradig zal zijn. Een goed glas bier op dit mooie eiland Wij kunnen het u warm aanbevelen. Een van de twee Vivo-winkels op Ameland. Nu wordt het vervoer naar Ameland van allerhande zaken door transportbedrijf De Ridder verzorgd. Tijdens het seizoen dagelijks en in de winterperiode eenmaal 21

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 21