V "«'■4 V «s 'Ma getroffen voor gehandicapten. Het toneel is bijna vijfhonderd vierkante meter groot. In de toneeltoren, met zijn negentien meter hoogte ook aan de buitenzijde een dominerend onderdeel van het ge bouw, zijn maar liefst 45 hijsconstruc ties (trekken) voor de decors en der gelijke ondergebracht. De orkestbak, eveneens op en neer be weegbaar, biedt behalve zijn eigenlijke functie, nog andere mogelijkheden. Brengt men de vloer ervan op gelijke hoogte met het toneel, dan wordt dit uitgebreid tot in de zaal. Ook is het mogelijk de orkestbak te gebruiken om het vloeroppervlak van de zaal ermee te vergroten. Achterin de zaal, onder het balcon, be vinden zich de controlekamers voor geluid en licht, alsmede de filmcabine. Entreehal met garderobe. Foyers Op de eerste verdieping treffen we onder andere het kantoorgebied aan, waar directie, staf en administratie ge huisvest zijn. Verder is er een zeer grote foyer voor zeven- tot achthonderd men sen. Ook op de tweede verdieping bevindt zich een foyer, in dit geval voor vier- tot vijfhonderd personen. Verder zijn hier ondergebracht de vier vergaderzalen, die een capaciteit van respectievelijk 30, 60, 80 en 100 deelnemers hebben. Onder normale omstandigheden be draagt de totale bezoekerscapaciteit van Casino Den Bosch ruim 1800. Bij grote evenementen, zoals Carnaval, wanneer alle ruimten inclusief foyers en de toneelvloer aan elkaar gekoppeld zijn, kan het gebouw 6.000 mensen her bergen! :iësta Gris srevue. De Grote Zaal hier tot de nok gevuld Kijkje in de Pleinzaal

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 17