coop vanaf 1960—, ruimten voor vergaderingen en festiviteiten) wor den in het nieuwe Casino niet alleen voortgezet, zij zijn ook uitgebreid door de aanwezigheid van faciliteiten voor congressen, tentoonstellingen, beurzen, modeshows en dergelijke. Het belang rijkste punt is echter dat, in tegenstel ling tot voorheen, nu sprake is van een multifunctionele exploitatie. Hetgeen wil zeggen dat in de beschikbare ruim ten (die onderling van elkaar geschei den of aan elkaar gekoppeld kunnen worden) diverse soorten evenementen met verschillende soorten publiek ge lijktijdig zonder stoornissen kunnen plaatsvinden. Deze gemengde exploitatie kan inten sief worden doorgevoerd omdat ener zijds het gebouw groter is dan het oude en anderzijds de ligging van de ver schillende ruimten, in combinatie met een uitstekende geluidsisolatie, een ge lijktijdig en flexibel gebruik van deze ruimten mogelijk maakt. Dienstruimten Het gebouw heeft een volledige onder- keldering. In dit reusachtige „onder aardse gewelf" is een groot aantal dienstruimten ondergebracht, evenals het zogenoemde artiestenkwartier met veertien kleedkamers, een artiesten foyer met bar en keuken, douches en toiletten. Dit gedeelte is bestemd voor hen, die optreden in de Grote Zaal. El ders in het souterrain is nog een aantal kleedkamers ten behoeve van de kleine zaal, die de naam Pleinzaal draagt. De dienstruimten omvatten onder meer een buffetkeuken en een afwas- en spoelruimte, een keuken speciaal ten dienste van restaurateurs (om er maal tijden klaar te maken), koelcellen, op slag- en werkruimten. In het centrum van het gebouw is een grote goederen en personenlift, die alle verdiepingen bestrijkt, gesitueerd. In het linkergedeelte van het souterrain bevindt zich de kleine bioscoopzaal, de Cinema Club geheten, met 185 com fortabele vliegtuigzetels. De zaal heeft een aparte ingang, links van de hoofd entree, met eigen kassa's. Pleinzaal Op de begane grond vinden we, in de linkervleugel van het gebouw, de Plein zaal, die vooralle reeds genoemde doel einden, inclusief filmprojectie, gebruikt kan worden. Deze zaal, met inbegrip van de galerij rondom en het balcon op de eerste verdieping, heeft een ca paciteit van 450 tot 550 zitplaatsen, af hankelijk van de stoelopstelling. Voor in de zaal bevindt zich een groot hefpodium (10x4 meter) dat ten behoe ve van podiumevenementen tot op één meter boven de vloer getild kan worden. Het kan tevens gebruikt worden voor transport van meubilair naar het souter rain. Op gelijke hoogte met de vloer ge bracht vormt het daarmee één geheel. Grote zaal Aansluitend aan de ruime, centrale ont vangsthal bevindt zich de Grote Zaal. Deze biedt, beneden, plaats aan 522 be zoekers en op het balcon, dat amfithea- tersgewijs oploopt, aan nog eens 312 toeschouwers. Met de twee loges mee gerekend heeft de Grote Zaal een ca paciteit van 850 zitplaatsen. Evenals elders in het gebouw zijn voorzieningen De trap van de eerste verdieping Een kleurig, feestelijk beeld van de Fiësta Gi'ls naar het balcon van de Grote Zaal. tijdens hun optreden in de openingsrevue. De grote trap van de entreehal naar de foyer op de eerste verdieping. Brabants Orkest. 16

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 16