Nieuw distributiecentrum voor Het nieuwe kantoorgebouw van Deleave met links een gedeelte van het magazijn. Ontstaan In 1961 werd door vier Delftse slijters een initiatief genomen dat zou leiden tot het ont staan van een van de grootste inkoopcombinaties van Ne derland voor wijn en gedistil leerd. De heren M. Hooze- mans, H. A. M. Vos, M. van der Valk en C. B. B. Stokman spraken in dat jaar af dat zij zouden gaan samenwerken op het gebied van de inkoop. Na verloop van tijd huurden zij een klein pakhuis, maar de huur bleek te hoog voor vier mensen. Daarom werd nog een aantal mensen gevraagd toe te treden tot hun samen werkingsverband. In 1965 was het ledental uitgegroeid tot ongeveer 35 en werd een omzet bereikt van 2 mil joen. Nu, in 1976, heeft Del eave ongeveer zeshonderd afleveringsadressen en een totaalomzet van bijna 100 miljoen. Deleave systeem Oorspronkelijk is Deleave als een coöperatie opgezet, le der nieuw lid kocht zich in voor een bepaald bedrag, af hankelijk van zijn omzet. Om bestuurlijke redenen werd de coöperatie in 1972 omgezet in een Besloten Vennoot schap. Dit hield in dat ieder lid aandeelhouder werd, met een maximum van twee aan- 6 delen. Ook nu nog wordt ie der nieuw lid tevens aandeel houder. Deleave hanteert een kosten dekkend opslagsysteem voor de slijter. Aan het einde van elk kalenderjaar wordt, na ra to van omzet, per afleve ringsadres een extra jaarbo nus uitgekeerd (1975: 0,3 procent). Voor de nabije toekomst wordt gedacht aan een „zachte" vorm van franchi sing. Dit zou onder meer tot uiting kunnen komen door een gezamenlijke naam naar buiten. Het zelfstandige on dernemerschap zal echter in alle gevallen voorop staan. Deleave beschikt over een zogenoemde kredietberg plaats, waar de goederen on- veraccijnsd worden opgesla gen. De deelnemers geven elk op een vaste dag hun bestellingen telefonisch of schriftelijk door. Deze wor den binnen tweemaal 24 uur daarna met eigen vrachtau to's bezorgd. Hierbij wordt gebruik gemaakt van rolcon tainers. De bestellingen wor den via de computer volledig geïntegreerd verwerkt, waar door in de administratie en voorraadbeheersing een zo groot mogelijke graad van ef ficiency wordt bereikt. Voor het interne transport heeft men vorkheftrucks en hand- pallettrucks ter beschikking. Nieuw distributiecentrum Op maandag 27 september zal de officiële opening zijn van het nieuwe distributie centrum van Deleave. Het terrein ligt aan de Schieweg in Delft, naast de op/afrit van de stadsautoweg die leidt naar de weg Den Haag - Rot terdam. Op een oppervlakte van bijna twee hectare is een hal gebouwd van 6.000 m2 en een apart kantoorgebouw bestaande uit twee verdie pingen. Vanuit dit nieuwe distributie centrum, speciaal ontworpen voor op- en overslag van wij- De heren M Hoozemans (rechts), directeur van Deleave en een van de initiatiefnemers en G. J. Ph. Boonekamp, adjunct-directeur.

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 6