>iU.(L ,JL-, CF7][ ljGL n M 7C JL raditiegetrouw staat bokbier in de laatste maanden van het jaar centraal in de I—l activiteiten rondom bier. Bokbier, dat extra zware bier met zijn krachtige aroma en robijnrode kleur, past uitstekend bij die typisch besloten gezelligheid binnenshuis, terwijl buiten de herfststormen razen en de regen neervalt. Steeds meer liefhebbers onderkennen de uitmuntende eigenschappen van dit traditionele brouwsel en elk jaar groeit de bokbieromzet weer; in 1975 bijvoorbeeld met 10,9 procent, bijna tweemaal zo snel als de totale biermarkt. En wanneer we over bokbier schrijven betreft het in feite uitsluitend Heineken Bokbier; met een marktaandeel van bijna negentig procent is Heineken Bokbier de grote inspirator op dit segment van de Nederlandse biermarkt. De groei van de bokbiermarkt en de belangrijke positie van Heineken Bokbier daarin, heeft een aantal duidelijk aanwijsbare oorzaken: ten eerste natuurlijk het bokbier van Heineken zelf, dat dankzij de typisch pittige en aromatische smaak en het alcoholgehalte van 6V2 volume procent juist dat biedt wat de liefhebber in dit jaargetijde zo op prijs stelt; maar ook de reclamevoering en het verkoopbeleid hebben hun aandeel in deze gunstige ontwikkeling. Bokbier is zeer sterk een impulsartikel; noodzakelijk is dus dat op het punt van verkoop in ruime mate en op een passende wijze deze impulsen aanwezig zijn. Voor Heineken Bokbier betekent dit dat elk jaar weer aan de detaillisten kwalitatief hoogwaardig en zeer gevarieerd winkelmateriaal als verkoopondersteuning ter beschikking wordt gesteld. Centraal op de krattenkaarten, guirlandes, krathangers, raambiljetten en schaphangers staat in 1976 één van de drie verhalen die er rondom het legendarische bokbier bestaan: het oogstverhaal. Volgens overlevering werd door onze voorouders eens per jaar van de nieuwe gerstoogst een donker extra zwaar bier gebrouwen. Het drinken van dit speciaal gebrouwen bier werd uitbundig gevierd met een toepasselijk feest, het feest van het nieuwe bier en de nieuwe oogst. De slogan, aan dit verhaal ontleend en toegepast in het winkelmateriaal, luidt dan ook: De tijd is rijp voor Heineken Bokbier. Dit jaar zullen tevens via de detaillist bijna een miljoen sterk informatieve folders over bokbier de consument bereiken; een ideaal verkoopstimulerend middel met name voor de bedienende kleinhandel. De slogan ,,De tijd is rijp voor Heineken Bokbier" keert terug in de speciale raamstroken, tabletents en guirlandes die voor de horecabedrijven beschikbaar zijn. Ook dit jaar zal weer gebruik gemaakt worden van de audio-visuele media en dagbladen. Wie voor de beeldbuis zit, wie naar zijn favoriete Hilversumse zender luistert, wie zijn dagblad openslaat, zal geïnformeerd worden over bokbier. De tijd is weer rijp: voor bokbier, voor uw afnemers en dus voor u, om er op in te haken. En de oogst zal rijk zijn, want bokbier is nog steeds een specialiteit, die geen last heeft van de prijsdruk en dus aantrekkelijke marges in het vooruitzicht stelt. ü-:' i.-v

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 4