SPANNING EN ONTSPANNING VOOR JONG EN OUD Zoals reeds werd aangekondigd in het aprilnummer van Tap en Schap, werden op een 40-tal campingbedrijven in ons land Heineken miniraces georganiseerd. Op dit moment zijn, op enkele adressen na, alle races verreden en kan worden vastgesteld dat deze activiteit een groot succes is geweest. De ontspanning voor jong en oud kreeg gestalte voor duizen den junior- en seniorracers in de dop tijdens de 's middags (junioren) en 's avonds (senioren) verreden wedstrijden. Cou reurs in spé konden tegen inlevering van 5 Vrumona dop pen/kroonkurken of 5 Heineken kroonkurken in het bezit ko men van een levensecht rijbewijs dat tevens als startlicentie werd gebruikt. Op het rijbewijs zijn de reglementen waaronder de miniraces worden verreden gedrukt. Gedurende drie minuten werd op vier tracks gereden en ge probeerd zoveel mogelijk ronden te maken op de baan van ruim twintig vierkante meter. Een spannende strijd waarmee bovendien voor de eerste tot en met de vierde plaats in de junioren- en seniorengroep mooie prijzen en een herinneringsvaantje waren te verdienen. Mooie prijzen, waarom fanatiek werd gestreden, zoals de foto's laten zien. Als vierde prijs een Seven-Up strandbal of als derde prijs een Pepsi of Heineken T-shirt. En wat te denken van de tweede prijs, een Trimulaspel, zeer geschikt om straks regenachtige Ook de vrouwelijke coureurs deden het erg goed. Freddy Verkerk, de trotse bezit ter van een eigen minirace- baan winteravonden gezellig door te brengen. En voorde winnaar of winnares de prijs voor de eerste plaats: de keus tussen een Minitrix-treinset of een originele Carrera racebaan. Dit alles samen, de sportieve sensatie van het miniracen in de ont spannen sfeer van vakantie houden en de fraaie prijzen, heb- ben ertoe bijgedragen dat de Heineken en Vrumona miniraces voor duizenden racers en toeschouwers een letterlijk goede start (en finish) hebben gehad De foto 's op deze pagina werden genomen in Tuinwijck te Durgerdam. Overzicht van het minirace-ge- beuren met het grootstè ge deelte van de baan. Heineken en Pepsi aan de start De spanning is van de gezichten af te lezen.

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 18