fosco Cacao £OLaO* aangename opwekkende J. Korff fosco ^/WONSTE^0 oucrireff alle andere fabrikaten in keurigheid en smaak. met koude of warme melk is steeds eene drank. Tosco houdt den geest helder en ver sterkt het lichaam. Amsterdam. fllqchccle zuiverheid en oplosbaarheid qeaarandeerd. fabrikanten L Oud produkt. nieuwe glorie Op 18 augustus 1975 verscheen Fosco chocolademelk in een compleet nieuwe uitmonstering op de markt. Het bruine fles je werd. na ongeveer 75 jaren trouwe dienst, vervangen door een flesje van wit glas. Omstreeks 1900 ontwikkelde de toenmalige directeur van Korffs cacao- en chocoladefabrieken, de heer M. L. Hasel- hoff Lich, een chocoladedrank, die hij de naam Fosco gaf. Deze naam koos hij naar aanleiding van een vakantieverblijf in Italië waar tijdens een paardenrace zijn favoriete paard naar de naam Fosco donker gekleurd) luisterde. In het pril le begin was Fosco een soort chocoladestroop die, aange maakt met spuitwater of melk, een smakelijke en gezonde drank opleverde. Dit chocolade-extract werd verkocht in bruine beugelflessen. In 1960 kreeg Fosco zijn huidige vorm, namelijk die van kant en klare chocolademelk in een fles met kroonkurk. In de nieuwe uitmonstering heeft het flesje hetzelfde plezie rige formaat als de overigè 200 cc Vrumona flesjes. Gekozen werd voor een doorzichtig flesje, omdat de kwaliteit van het produkt dan meer benadrukt wordt: je ziet nu wat je krijgt. Het nieuwe etiket en de nieuwe kroonkurk harmoniëren met el kaar en geven cachet aan het flesje. In het rompetiket is het vertrouwde Fosco beeldmerk bewaard gebleven en een mo derne krat van zwart plastic vervangt de houten krat. Natuurlijk is de samenstelling van Fosco ongewijzigd ge bleven: de gerenommeerde kwaliteit van dit merk bleef on veranderd. In de horecavakbladen werd begin september ruime aan dacht besteed aan de vernieuwingen, terwijl de herintroduc tie daarnaast nog eens ondersteund is door een landelijke actie, zowel gericht op de horeca-ondernemer als op diens leverancier, de drankengroothandel. Ook in de toekomst zullen rond Fosco nog verschillende acti viteiten worden georganiseerd. Een advertentie uit de beginjaren

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 4