Allerlei Alweer in het kader van Am sterdam 700 werd op 18 okto ber een prestatieloop gehou den boven het IJ. Hiervoor wa ren zowel nationale als inter nationale hardlopers uitgeno digd, onder wie Jos Hermens en Ron Hill. Heineken verzorgde onder meer spandoeken, reclame borden en een jurywagen. Op foto 22 ziet u een aantal hardlopers voor de zeer druk bezette tribunes. Nu al weer voor de twaalfde maal werd op 4 oktober jl. de Heineken Nationale Hengel- wedstrijd gehouden. Net als vorig jaar speelde de wedstrijd zich af rond het viswater in Amsterdam aan de Plesman- laan/Baden Powellweg (foto 23). Klokslag twaalf uur klonk het toetersignaal voor de start, waarna de vissers drie-en-een - half uur de tijd hadden om de meeste (meters) vis te vangen. Om vier uur, nadat de vangst gemeten was, brachten twee bussen de 85 deelnemers naar 't Koelschip waar de uitslag bekend gemaakt werd. De heer P. Kranenberg reikte de Heineken wisseltrofee uit aan de heer W. Knijpers uit 24 Limburg die met 6.23 m als winnaar uit de bus kwam. Tweede werd de heer W. van der Schaft (5.31 m) en derde de heer J. Smits (3.44 m). Op foto 24 de heer Knijpers (links) en de heer Kranenberg (rechts) met de wisseltrofee. Jumping Amsterdam, het in ternationaal concours hippi- que, dat voor de achttiende maal verreden werd (29 okto ber tot en met 2 november) trok meer toeschouwers dan ooit tevoren naar het RAI-complex. Vooral in het weekeinde en met name op zondag viel er voor de liefhebbers van de paardesport bijzonder veel te genieten. Op zondagmiddag werd gereden om de Grote Prijs van Neder land, beschikbaar gesteld door Heineken N V. In dit jacht- springconcours, waarvan de mooiste momenten 's middags ook door de televisie werden uitgezonden, toonde oud-we reldkampioen David Broome met Sportsman zich de snelste. Op foto 25 wordt hem de bij de prijs behorende zilveren beker overhandigd door mr. J. Th. Kappelle, hoofd Public Rela tions van Heineken N.V. Behal ve met reclameuitingen zoals de borden langs het parcours 26 foto (26), was onze brouwerij als vanouds aanwezig met twee spannen paarden dat werd ingezet om met behulp van een eg de piste te egalise ren. Eerste kruik Bokbier voor Cambrinus. Een kleurrijke op tocht door Amsterdam trok vrijdag 31 oktober de aandacht van velen. Voorop de Heineken fanfare met daarachter de Dondergod Thor, op de Bok- kewagen, met zijn gevolg. Richting Heineken Hoek ging het, alwaar Cambrinus, schutspatroon van het bier, als eerste van het Bokbier mocht proeven. Daarna werd het toe gestroomde publiek de gele genheid geboden kennis te maken met het robijnrode gerstenat. Op foto 27 toasten Cambrinus (rechts) en Thor (linksboven) met hun gevolg op en met Hei neken Bokbier. 27

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 31