TROVADOR Er zit muziek in de rosé de troubadour onder de rosé wijnen S- Vijftien jaar geleden bedroeg de wijnconsumptie in ons land nog geen twee liter per capita. Vorig jaar was het verbruik gestegen tot meer dan het vijfvoudige daarvan en de verwach ting voor 1980 is dat iedere Nederlander dan gemiddeld achttien tot twintig liter wijn zal drinken. Voor het lopende jaar mag gerekend worden op een totaal verbruik van bijna anderhalf miljoen hectoliter. Een belangrijk deel van deze indrukwekkende hoeveelheid wordt gevormd door de roséwijnen. En dat is geen wonder, want rosé is een wijn, die zich bij de Nederlandse consument in een grote en nog steeds toenemende belangstelling mag verheugen. Het is een wijn die geen kennis van zaken verlangt en die ook de onervaren wijndrinker op plezierige wijze weet te verrassen. Zeer bekend is de Rosé d'Anjou, die door zijn eenvoud en frisheid bij velerlei gelegenheden een geliefkoosde drank is. Het succes van de Rosé d'Anjou heeft mede bijgedragen tot de snel groeiende belangstelling voor andere typen rosé, met name die uit Portugal. Trovador Rosé iszo'n uit Portugal afkomstige roséwijn, op fles gebracht door de Sociedade Dos Vinhos Borges Irmao, gevestigd in Vila Nova de Gaia. De firma Borges &lrmao be staat reeds honderd jaar en mag gerekend worden tot de oud - ste en meest gerenommeerde wijnhuizen van Portugal. Trovador Rosé is een parelende, licht mousserende wijn, af komstig uit Vila Real. Dit is een zeer gunstig gelegen district, waardroge berglucht, lichte regenval en losse, leisteenachtige grond de ideale combinatie vormen, waaruit de beste voor het maken van roséwijn benodigde druiven voortkomen. De lichte "mousse", die de wijn zo tintelend fris maakt, ver krijgt men door de wijn tamelijk vroeg na de tweede gisting op fles te brengen. Hierdoor zet het laatste deel van de natuur lijke gisting zich voort in de fles, zonder dat zich echter depot ontwikkelt. Trovador Rosé is dan ook een natuurlijke wijn, zonder toevoeging van koolzuur. Trovador Rosé koel geserveerd laat zich bij allerlei gelegenheden drinken: zo maar overdag of 's avonds, als apéritief, maar ook bij de lunch en bij gerechten, die geen rode of witte wijn verdragen. Ook aan de uitmonstering is bijzonder veel aandacht be steed. Deze zeer fraai uitgevoerde, sierlijke oorfles met het schilderachtige, enigszins romantische etiket maakt Trovador Rosé tot een zeer attractief produkt in ons assortiment. Door de zeer gunstige prijsstelling en de wetenschap dat Trovador zich in een snel groeiende markt bevindt mag deze uitzonderlijke rosé ook in uw assortiment niet ontbreken. De verkoop van Trovador wordt dit jaar met verschillende acties ondersteund. Dat kweekt vraag en aan die vraag moet voldaan (kunnen) worden. Trovador Rosé, uw winst op fles geïmporteerd!

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 9