Allerlei Heineken houdt S.W.H.-sküts- je in de vaart. Op de werf 'De Volharding' in Staveren is op woensdag 11 juni het Sud- West-Hoek-skütsje na een grondige reparatie opnieuw te water gelaten. Dat gebeurde met het afvuren van een Heine- ken-vlaggebom door jhr. F, J,C. Mollerus, adjunct-directeur Heineken, die tevoren aan de heer A. Brinksma, voorzitter van de Sintrale Komisje Sküts- jesilen, een cheque groot 15.000,— had aangeboden. Dit bedrag is door Heineken beschikbaar gesteld om de noodzakelijke onderhouds werkzaamheden aan dit uit 1900 daterende Friesche sküts - je te laten verrichten. Onder meer werd een groot deel van het onderschip, het zogeheten vlak, vernieuwd en werd het gehele schip uitgelijnd, gepo lijst en van een beschermende teerlaag voorzien. Tijdens de sfeervolle tewaterlating, die werd begeleid met een oorver dovend lawaai van tientallen signaalhoorns van schepen in de directe omgeving, werd op een 'goede vaart' getoast door (zie foto 17) v.l.n.r. de heren A. Brinksma, voorzitter S.K.S., J. Rienstra, voorzitter Stichting Sud-West-Hoek-Skütsje, J. Doevedans, bestuurslid S.K.S., en F. J. C. Mollerus. 0pfoto16 het Sud-West-Hoek - skütsje. Gentlemenkoers, Hummelo. De Gentlemenkoers, die ei genlijk ook een gentle-lady aangelegenheid was, werd dit jaar op 5 juni voor de tiende maal verreden. Eerdeden zowel bekende man nen als vrouwen aan mee: Pe ter Post, Annie Borckink, Jan Derksen, Sijtje van de Lende, Tony Eyk en vele anderen. Bij elke deelnemer hoorde een gangmaker meestal een be kende wielrijder, die zijn part ner naar de eindstreep „trok". Na afloop van de koers was het goed toeven bij de Amstel- wagen. (foto 18). Etalages in het teken van Hei neken. Ter gelegenheid van Amsterdam 700 hebben de ne gen etalages van de Kweek school voor de Detailhandel in Amsterdam gedurende de maanden april en mei in het teken van dit feest gestaan. Dit onder het motto: „Amsterdam 700 jaar, Handel en Wandel". Voor de inrichting van de etala ges in het teken van Heineken hebben de leerlingen van de derde klas daarna de bestaan de achterwand van deze ten toonstelling intact gehouden. Op de voorgrond hebben zij een produkt-technische com positie gemaakt bestaande uit onder meer fusten, tapstangen en zwanenhalzen aangevuld met allerlei decoratiemateriaal (foto 20). Bewust is er niet naar ge streefd deze etalages in onder linge competitiesfeer, zoals vorig jaar, door de leerlingen te laten maken, maar om in nau we samenwerking met de le raar etaleren en de Heineken brouwerij van iedere kast een fijne etalage te maken. Gezien de positieve reacties gaat het er naar uitzien dat het in de zomermaanden een tradi - tie gaat worden de etalages van deze vakschool in het teken van Heineken te plaatsen. Op foto 19 de negen etalages.

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 29