Heineken Bier Amstel BierTaveerne in Hoorn. In het hoogseizoen wordt ge durende tien weken elke woensdag in Hoorn op het plein De Roode Steen een Westfriese markt gehouden, een combinatie van heden daagse handel en oudtijdse ambachten, zoals manden vlechten, netten boeten en glasblazen. Amstel bier is hier op een opvallende manier ver tegenwoordigd in de vorm van een in eigen beheer vervaar digd, tien meter lang gevel - décor, compleet met twee toonbanken en een luifel. Er vóór is een terrasje met para sols gemaakt (foto 6). Vandaar heeft men een goed uitzicht op de dansvloer, waar verschil len de Westfriese folkloristische groepen optreden. Een groot deel van Texel was op 6 juli in de ban van de Stockcar-races, die in Ooster end werden gehouden. Reeds lang van tevoren waren overal affiches opgehangen die dit spectaculaire evene ment aankondigden. De 4300 bezoekers zijn van het begin tot het einde geboeid geweest door de snel op elkaar volgen de gebeurtenissen in de ver schillende races. Vooral toen tijdens de cross van de kever race, waaraan 14 kevers deel namen, een springschans op gesteld werd. Weinigen waren in staat deze race zonder al te veel schade uit te rijden. Op foto 7 een „rustig" moment uit de autocross. Volle bak. Drie Heineken- vrachtauto's met aanhanger volgden als rijdende tribunes zaterdag 28 en zondag 29 juni op de Bosbaan te Amsterdam de internationale roeiwedstrij- den van de Koninklijke/Hol land-beker (foto 8). Met deze extra service aan het publiek kwam dit evenement geheel in het teken van Heineken te staan, vooral ook omdat daar naast éen van de belangrijkste onderdelen, de „dubbelvier zonder stuurman", werd ver- roeid om de Heineken-trofee. venement in het kaden van Amsterdam 700, dat georgani seerd was door de hoofdstede lijke bandweer. Lijdend voorwerp in de wed strijden was de Heineken strandbal. De teams moesten proberen deze bal met een brandslang in het doel van de tegenpartij te spuiten. Dat ging natuurlijk ge paard met veel water en het was dan ook moeilijk om zelf droog te blijven. Maar nie mand vond het erg, want het was heerlijk warm weer. Op foto 9 de spuiters in actie. Hoorn onder stoom Eens per jaar wordt Hoorn Evenals vorig jaar was de équi pe van de DDR de sterkste en mocht deze uit handen van de heer P Kranenberg, directeur horeca-ontwikkeling, de zilve ren bierpul als wisselprijs in ontvangst nemen. Dit jaar verzamelden de stoom - machines zich op 28 juni. Er waren onder meer stoomwal sen, stoomploegmachines, stoombrandspuiten, stoomfiet- sen en stoomschepen. Alles bij elkaar een indrukwekkend schouwspel. Finale spuitbalwedstrijden. Een nat spektakel was op 19 en 20 juni te zien op het Museum plein in Amsterdam. Daar wer den toen spuitbalwedstrijden gehouden door kinderen van Amsterdamse scholen, een e- 10 stoomstad. Dan herleeft een brokje verleden in de vorm van een groot aantal stoomvoertui - gen, die door de binnenstad paraderen. Aan het einde van de dag wa ren mens en machine toe aan het traditionele stoom afbla zen. En wat past daar beter bij dan een glaasje HOPPE jonge jenever(foto 10). 27

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 27