sumenten, die van 24 janua ri tot en met 2 februari in Berlijn gehouden werd. Wij verkochten daar met veel succes Bokma jenever per glas, waarin uiteraard iets meer zat dan het bordje op de achtergrond zou kunnen suggereren. Het Nederland se ministerie van landbouw verzorgt elk jaar een collec tieve inzending, waaraan Bokma (dit jaar voor de vijf tiende maal) met een stand deelneemt. Op deze proost- foto ziet u van links naar rechts ir. G. J. Hegemans, directeur afdeling agrari sche vertegenwoordiging buitenland, mevrouw A. Ba ronesse van Lynden- Heaphcoth, D. W. Baron van Lynden, de Nederlandse ambassadeur, Mr. R. Ritter, consul-generaal der Neder landen in West-Berlijn. me vrouw Y. A. Ritter-Kingma en de heer P. Bokma (foto 4). Meestertapper Kerck- hoffs. Het Amersfoortse ,,St Joris Biertappersgilde", waarmee ons concern reeds geruime tijd goede relaties onderhoudt, vierde op 18 februari jl. in ,,De Faam" te Hoogland het jaarlijkse Lentefeest. Ere gast op deze avond was onze gewestelijk verkoop leider horeca, de heer J. G. M. Kerckhoffs, die na het met goed gevolg afleggen van de proeve van be kwaamheid (het tappen van een reuzeglas) tot „Mees tertapper honoris causa" benoemd werd. Uit handen van Ouderman C. G. van Doorn ontving de kersverse gildebroeder vervolgens de bijbehorende oorkonde en het St Joris' embleem met inscriptie Het gilde en zijn gasten zetten daarna nog verscheidene uren de vie ring van het Lentefeest in opperbeste stemming voort. Op foto 5 leest de Heineken en Carnaval was het thema van een etalage wedstrijd voor leerlingen van de Katholieke Detail handelsscholengemeen schap in Nijmegen. Op dracht was het inrichten van een etalage van een slijterij in carnavalssfeer met Heineken bier. De etalage van Slijterij Brans in Nijmegen (foto 9) werd uiteindelijk als de bes te beoordeeld. Door alle deelnemende leerlingen is goed werk ver richt. Volgens de jury lag het peil dan ook hoger dan vorig jaar. Als afsluiting brachten de 135 leerlingen een bezoek aan de brouwe rij in Den Bosch. Carnaval bij Végé. De .Bonzen club", een aantal supermarkteigenaren en enkele medewerkers van Th. Albada Jelgersma B.V., organiseerde ook dit jaar weer een groots carnavals feest. Ongeveer 1000 Végé- afnemers met hun perso neel kwamen naar Gilzen waar in café Doorakkers het gebeuren zich afspeelde. Een van de hoogtepunten van de avond was het optre den van Ria Valk, (foto 10) die met haar carnavalslied jes de stemming er in bracht. Ouderman de oorkonde voor. In het midden de heer J. H. Eriks, Schrijveren Bus- meester van het gilde. Etalages in carnavalsstijl. Als examenonderdeel voor de leerlingen van de 4e klas van de R.K. Kweekschool voor Detailhandel in Am sterdam, was dit jaar opge geven het inrichten van een etalage van een slijterij in carnavalsstijl met Heine- ken-produkten. Zowel de bier- als de gedistilleerd- produkten moesten ver werkt worden. Op deze ma nier werden 24 etalages aangekleed. Alle slijters waren unaniem tevreden over de verrichtin gen van de leerlingen en zegden toe volgend jaar weer mee te zullen doen. De beste etalages waren respectievelijk die van slij terij Hesp (foto 6), Tiemes- sen (foto 7) en Sijbrands (foto 8), alle in Amsterdam.

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 19