onder nieuw dak Hl Beilen Uk BOER supi Met een massale, door twee duizend gasten bezochte openingsreceptie werd het nieuwe distributiecomplex van De Boer B V. in Beilen op 12 februari jongstleden offi cieel in gebruik genomen. Het nieuwe bedrijf is ont staan uit het samengaan van de firma E. de Boer uit Hoogeveen en de Handel maatschappij J. de Boer en Zonen uit Assen. Het reusachtige pand in Bei len, dat in één jaar tot stand kwam, heeft een vloeropper vlakte van 11.000 m2 Het totale terrein beslaat 3i hec tare. Zoals de naam van de B V. reeds zegt doet het nieuwe gebouw dienst als inkoop centrale en distributiecen trum voor de -24- De Boer Supermarkten en de -10- Mi- tra Drankenhallen. De super markten liggen verspreid over de drie noordelijke pro vincies, Overijssel en Gelder land. Hun aantal zal dit jaar met nog drie worden uitge breid. Wat de drankenhallen (slijterijen) betreft is het de bedoeling deze zoveel moge lijk naast de supermarkten te situeren. De laatste worden tweemaal per dag bevoor- in de eigen bakkerij vervaar digde banketwaren opgeno men. Het brood wordt van elders betrokken. Verder is in Beilen nog een afdeling voor het zelf verpakken van vlees waren in bedrijf. Het levensmiddelenassorti ment omvat 1400 artikelen, terwijl in de non-food- afdeling het basisassorti ment, aangevuld met seizoen artikelen, wordt aange troffen. Als vestigingsplaats is des- De Boer Centraal Magazijn te Beilen. De voorzijde met op de verdieping de kantoren. raad teneinde service én ver se produkten te kunnen bie den. Dit wordt ondersteund door de slagzin „Vers is in bij De BoerSupermarkten!" Men werkt met rolcontainers die via het perron, dat twintig afvoerdeuren heeft, recht streeks in de vrachtwagens gereden worden. Recht- De aan- en afvoer vinden in aparte gedeelten van het ge bouw plaats. De goederen van de fabrikanten komen aan de achterzijde binnen, terwijl het hele gebeuren van de expeditie naar de eigen winkels zich aan de voorzijde afspeelt Overzicht van een groot gedeelte van het magazijn: Rechts de op slag van de kruidenierswaren, bier, frisdranken en dergelijke, links de entresol, waarop de non- foods zijn ondergebrachtonder de entresol bevinden zich de overige afdelingen streeks wil zeggen dat voor de „overbrugging" gebruik gemaakt wordt van stalen kleppen die, hoewel verbon den aan het perron via een soort rail, van deur tot deur verplaatsbaar zijn. De aan voer en verwerking van de lege emballage vindt plaats naast het gebouw, in en rond een speciale loods. Het wagenpark omvat acht vrachtauto's met een totale laadcapaciteit van 120 ton. Ten behoeve van de bevoor rading van de eigen winkels zijn deze vrachtwagens bijna continu op de weg (per werk dag 18 van de 24 uur). In het assortiment van het nieuwe distributiecentrum zijn behalve kruidenierswa ren, zuivelprodukten, verse groenten en fruit, ook verse, Breedbeeldopname van de ach terzijde van het nieuwe pand. 13

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 13