Mk Allerlei Dubbele Primeur voor Reuchlin Reuchlin heeft het afgelo pen jaar voor het eerst (pri meur) en met eigen wagen de Beaujolais Primeur uit Frankrijk gehaald. In Beau- ne, de plaats waar de wijn ingeladen werd, heerste op 15 november een geweldige drukte; wijnhuizen uit En geland, België, Denemar ken, Zwitserland en niet te vergeten Nederland kwa men met mensen en vracht wagens de Beaujolais ha len. De Reuchlin-wagen vertrok kort na 00.00 uur, het tijdstip waarop de Bau- jolais gedeblokkeerd werd, uit Beaune en arriveerde na enige vertraging aan de Frans/Belgische grens om 15.30 uur in Rotterdam. Met enig feestelijk vertoon werd de Beaujolais Primeur 1974 door het personeel 15 van Reuchlin binnenge haald (foto 14) en onder aanvoering van directeur Zellenrath geproefd. De voortzetting van de feeste lijkheden had plaats in de Bacchuszolder in aanwe zigheid van de buren (be drijven en omwonenden) die waren uitgenodigd met de Primeur kennis te maken. Beaujolaiswijn wordt ge maakt uit de gamay-druif. Omdat de Primeur na de eerste gisting (september/ oktober) op fles wordt ge bracht - dus zeer kort na de oogst - zijn de eigenschap pen van deze jonge wijn, prikkelend-fris en fruitig, in extra mate aanwezig. Onze Beaujolais Primeur is, uiteraard, afkomstig van Bouchard Pére Fils (foto 15). Wielerlunch. De vorig jaar november in Amsterdam gehouden, jaarlijkse wieler lunch met het voorstellen van de Amstel wielerploeg voor het komende seizoen, bracht weer tal van promi nente renners, officials en persvertegenwoordigers bijeen. Op foto 16 is ex-wereld kampioen en Tour de Fran- ce-winnaar Jan Janssen in gesprek met de NOS Sport producers Martijn Linden- berg (tv) en George Tor (radio). 16 Tiende Amstel-Goldrace. De Nederlandse klassieke wielerwedstrijd, de Amstel- Goldrace, zal dit jaarverre den worden op zaterdag 29 maart, evenals voorgaande jaren in Zuid-Limburg. Het parcours is nagenoeg het zelfde als in 1974. De start vindt weer plaats in Heerlen en de aankomst is in Meers- sen (L). Verwacht wordt dat onge veer 120 beroepsrenners, onder wie praktisch alle groten, voornamelijk af komstig uit het buitenland, aan de wedstrijd zullen deelnemen. Op foto 17 de winnaar van vorig jaar, Gerrie Knete- mann uit Amsterdam. Heineken op de Europort '74. De naam Heineken to rende in de RAI op de Euro port '74, een in november gehouden tentoonstelling van scheepvaartuitrustin gen, hoog uit boven de daar aanwezige stands. Een vreemde plaats voor Heineken om op een derge lijke beurs te zijn, maar de firma Mimar Systems B.V. uit 's Gravenmoer had het idee om de enigszins strak van lijn en kleur zijnde beurs te verlevendigen met de vrolijk geel gekleurde Heineken kratten. Mimar Systems vervaardigt stalen stellingen, onder meer voor Heineken Den Bosch. Op zo n reusachtige 19 stelling kwamen houten pallets waarop, volgens een bepaald systeem (foto 18) de kratten gezet werden. Zo werd verder gebouwd tot een hoogte van liefst negen meter! Volgens de directeur van de firma, de heer N. J. Pric- kaertz, is het een geweldige blikvanger geweest. Para-sailing. In oktober vo rig jaar werd op het Zweef- vliegcentrum Terlet, nabij Arnhem, het nationaal kam pioenschap para-sailing ge houden. Daarbij trad Pepsi- Cola als sponsor op. Bij para-sailing wordt de para chutist achter een rijdende auto de lucht in getrokken (foto 19) en kan dan zelf het moment waarop hij los haakt bepalen. Jan Hebben uit het Zuidlimburgse Ge- mert benaderde in zijn vier sprongen het doel het dichtst, zodat hij als win-1 naar kon worden gehul digd. Wereldkampioenschap kunstwielrijden. Kunstwiel- rijden is (nog) niet zo be kend in Nederland, maar het is een sport die zekerde moeite waard is eens nader kennis mee te maken. In Heerlen werd in oktober '74 gestreden om het wereld kampioenschap. Uit het buitenland, waar deze tak van sport meer bekendheid geniet, waren velen naar Nederland gekomen. Zo waren onder meer West- duitse, Zwitserse, Tsjecho- slowaakseen Franse rijders aanwezig. Winnaar bij het enkelkunst- rijden dames werd Anna Matouskova uit Tsjechoslo- wakije (foto 20). Nederland behaalde bij het kunstrijden met zessen de derde plaats, hetgeen een bijzondere prestatie genoemd mag worden. Een ander onderdeel van het kunstwielrijden is het cyclo-ball, een soort voet bal op de fiets, waarbij de spelers hun fiets in allerlei standen „vouwen" zonder hun evenwicht te verliezen. Op foto 21 scoort Zwitser land in de wedstrijd tegen Frankrijk. 20 34

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 34