Drankenhandel P.N.RIEU Haarlem Panoramisch overzicht van het magazijn. waarin onze concernproduk- ten zeer ruim vertegenwoor digd zijn. Met twee vrachtau to's en een bestelwagen wor den de ongeveer 180 afne mers, onder wie 50 horecabe drijven, in Haarlem en directe omgeving bediend. Het per soneel bestaat uit twee chauffeurs. De eigenaar/di recteur wordt geassisteerd door zijn zoon, de heerTh. M Rieu. De omzet verloopt volgens de planning en beweegt zich in stijgende lijn. Na meer dan een halve eeuw in de binnenstad van Haar lem gevestigd te zijn ge weest, betrok defirma Rieu in de herfst van het vorige jaar een nieuw bedrijfspand, bui ten de stad op het industrie terrein Waarderpolder. Met de verhuizing, waarbij in één dag 150 ton werd overge bracht, kwam een einde aan een periode, die zeker ver dient als een stukje rijke his torie in de annalen van de handel-in-dranken bijge schreven te worden. De heer F. H. Rieu, weet zich, vlot vertellend, vele boeiende bijzonderheden uit die tijd te herinneren. De drankenhan del van vroeger, een mensen leeftijd geleden, verkocht niet alleen maar bottelde vaak ook het van de brouwe rij afkomstige bier en de in eigen huis vervaardigde li monade. Zijn vader, zo'n zes- In het najaar van '74 betrok Dran kenhandel Rieu dit mooie pand in de Waarderpolder te Haarlem. tig jaar geleden in het klein begonnen, installeerde in 1920 zijn eerste bottelmachi nes. Een jaar later schafte hij zich zijn eerste auto, een T- Ford, aan. In de bloeitijd van zijn bedrijf zette de oude heer Rieu per jaar een miljoen flessen bier om. In 1938 kwam de jonge Frits Rieu bij zijn vader in de zaak. De moeilijke jaren '40-'45 is men redelijk goed doorgeko men. Direct na de oorlog ver wierf de firma een bijzonder mooie order, in de vorm van de leverantie van bier aan de Canadese en andere gealli eerde militairen in Haarlem en omgeving. Nadat men reeds enige jaren het meest getapte bier ge voerd had, werd de firma Rieu in 1952 tot officieel agentschap voor Heineken bier benoemd. Het bedrijf beschikte in de binnenstad na verschillende uitbreidingen tenslotte over 850 m2 opslagruimte met een open plaats van 240 m2. In het kader van de renovatie van het stadsgedeelte, de Kamp, waar drankenhandel Rieu gevestigd was, werd de verplaatsing van het bedrijf gewenst. Na veel vijven en zessen was het in januari '74 zover, dat met de bouw van het nieuwe pand kon worden begonnen. Eind september verhuisde de firma naar de Waarderpolder. Onder nieuw dak betekent hier een fraai gebouw met een oppervlakte van 650 nf. Het kantoor, 230 m2 groot, is op de verdieping gesitueerd, eronder bevindt zich het ma gazijn voor de gedistilleerd- produkten. Voor de lege em ballage is achter het pand een ruimte van 500 m2 be schikbaar. Het totale terrein beslaat 2200 m2, zodat er vol op ruimte is voor uitbreiding, iets waarmee bij de opzet van het pand duidelijk rekening is gehouden. Het werken in en deexpansie vanuit de nieuwe behuizing vormen een aanzienlijke ver betering ten opzichte van de oude toestand. Men voert het volledig drankenpakket, Voor de opslag van lege emballa ge is achter het pand een terrein van 500 m2 beschikbaar. Onder het kantoor bevindt zich de opslag voor de gedistilleerd- produkten.

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 28