KAPER Supercentrum B.V. Tilburg Eind augustus van het vorige di jaar ging op het industrieter rein Noord in Tilburg de nieu we zb-grossierderij van Ka li*, per Supercentrum B.V., een zusterbedrijf van de Végé- toch een zeer uitgebreid as sortiment. Dit laatste telt in totaal (foods en non foods) tussen de 12.000 en 14.000 artikelen. In de non- foodafdeling komen enkele voor de zb-groothandel op vallende artikelgroepen voor zoals lampen en verlichtings ornamenten, gereedschap pen, verf, behang, tuinartike- len, schrootjes en auto- accessoires. In de sector non foods is Kaper nagenoeg van een gebied met een straal van 30 kilometer daaromheen. Een aantal klanten komt van nog verder, tot zelfs uit Bel gië. Aan de „toegangsregel" wordt streng de hand gehou den: naast het Kaper paspoort dient tevens een identiteitsbewijs getoond te worden. Kaper Supercentrum heeft als eerste zb-groothandel een nieuw systeem van factu reren in gebruik genomen. gegevens op een factuur, die een gespecificeerd overzicht geeft van de artikelnummers, aantallen, prijzen en BTW- bedragen per groep. Het afre kenen vindt plaats aan de centrale kassa. Kaper Supercentrum B.V. verwacht voor dit jaar een omzet te behalen, die ligt tussen de 30 en 40 miljoen gulden. Zestig procent daar van komt uit de food-, veertig groothandel Th. Albada Jel- gersma B.V. in Breda, van start. Hiermee werd de oude behuizing aan het Wilhelmi- napark, die geen mogelijkhe den tot uitbreiding had, ver ruild voor een geheel nieuw pand dat, gelegen op een terrein van 12.000 m2, ruim 5000 m2 groot is en - inclusief de entresol - een verkoopop pervlakte van 4500 m2 heeft. Naast en na het ruime, aan zeshonderd auto's plaats bie dende parkeerterrein-met- benzinestation treft de detail list in het gebouw het volle dige levensmiddelenpakket, een uitgebreid horeca-as- sortiment en een bijzonder grote non-foodafdeling aan. Een gezellig restaurant met een capaciteit van honderd bezoekers completeert het servicepakket van het nieuwe bedrijf. Kaper Supercentrum B.V. hanteert de formule: hoge omzetten, lage kosten en Een ruime parkeergelegenheid en een gezellig restaurant beho ren tot het servicepakket, dat Kaper Supercentrum B.V. zijn afnemers in het nieuwe pand biedt. De vleeswarenpresentatie is ruim 15 meter lang. procent uit de non-food- sector. Directeur Th. Albada Jelgers- ma beschikt over 38 mede werkers. Algemeen bedrijfs leider is de heer J. de Laat. De heer E. Hoogeveen is ver antwoordelijk voor de gang van zaken in de foodafdeling, de heer C. Kaper voor het totale financiële gebeuren. De exploitatie van het restau rant, dat eveneens op zelfbe dieningsbasis werkt, is uit handen gegeven aan de heer A. G. Goudt. De factuur wordt op gemaakt met behulp van elektronische leesstiften, waarmee over de prijsetiketten wordt gestreken De basis hiervoor is dat in principe alle artikelen van magnetisch gecodeerde prijsetiketten zijn voorzien. Aan elk van de - zes - factu- reermachines is een elektro nisch leesstift gekoppeld. Hiermee wordt, tegelijk met het controleren van de aan kopen, over de prijsetiketten gestreken. De hierop vermel de coderingen worden op hetzelfde moment omgezet in devoordeklantbenodigde alle markten thuis. Zowel in radio- en tv-apparatuur als in grote en kleine huishoudelij ke apparaten, kantoorbeno digdheden, sport- en cam pingartikelen, speelgoed, gouden en zilveren sieraden, foto- en filmapparatuur is het supercentrum goed gesor teerd. Gunstig gelegen aan de rand van de stad en goed bereik baar trekt het nieuwe bedrijf afnemers aan uit Tilburg en In de sector non foods is het nieuwe bedrijf nagenoeg van alle markten thuis.

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 27