ENKABÉ- Oost Nederland Het fraaie, zeven meter hoge bedrijfspand van Enkabé-Oost Nederland in Dalfsen. De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe pand van C.I.V. Enkabé-Oost Ne derland u.a. te Dalfsen zijn, evenals de officiële opening op 12 juni 1974, niet onge merkt voorbijgegaan. Direc teur J. D. Bossink kan, glim lachend, daarover een boek je open doen. Zeker over de opening, die in een schitte rende kleurenreportage werd neergelegd, compleet met de landing van een parachutist, die de sleutel van het gebouw aanbood. Er was dan ook wel reden tot enige feestvreugde. Oorspronkelijk in Zwolle ge vestigd - sinds 1944-had het bedrijf namelijk in achtereen volgens drie verschillende panden steeds weer met een tekort aan kantoor- en op slagruimte te kampen. Het laatste pand in Zwolle, dat in 1959 werd gebouwd, was 2000 m2 groot. In ruim twaalf jaar was men ook hieruit ge groeid. De gunstige grond prijs en de aanwezige ruimte in Dalfsen hebben toen de doorslag gegeven. Op een terrein van 8000 m2 staat nu een fraai, zeven me ter hoog gebouw, dat inclu sief een gedeelte van de in ventaris een investering van ƒ1,2 miljoen vroeg, een be drag dat exact met de begro ting overeenkwam. Aan het magazijn, dat een oppervlakte van 3000 m2 heeft, zijn een koel- en een vriesruimte met een totaal van 80 m2 en een aparte kaas opslag van 30 m2 toege voegd. Enkabé-Oost Nederland is een traditionele bedienings groothandel, die in de gehele provincie Overijssel en daar buiten opereert. In het bedrijf zijn dertig mensen werk zaam. Drie vrachtwagens-met-laad- klep bevoorraden de onge veer zeventig afnemers. De rolcontainer is ook hier niet meer weg te denken. De omzet in 1974 bedroeg ruim 15 miljoen gulden, het- De goederen zijn voor een ge deelte in vijf lagen gestapeld. geen een belangrijke stijging ten opzichte van 1973 bete kende, toen een eindresul taat van 11 miljoen gulden werd behaald. Naar de heer Bossink ver wacht kan de opgaande lijn zich ook in de toekomst blij ven voortzetten. In Dalfsen voert men het ge hele levensmiddelenpakket, dat uit ongeveer 3500 ver schillende artikelen bestaat. Het diepvriesassortiment be perkt zich tot een veertigtal, de meest gangbare produk- ten. In de kaasopslag is het complete Hollandse assorti ment ondergebracht. Op het gebied van de cijfer matige begeleiding kunnen de afnemers sinds enige tijd profiteren van een bijzondere service, wanneer zij zich aan sluiten bij „Het Centrum een collectieve administratie die, opgezet door A O, Enkabé/Unika en Sperwer, per 1 januari jl. operationeel werd. Wat de administratie van het bedrijf in Dalfsen be treft werkt men met moderne media. Over ongeveer een jaar hoopt men de huidige computer door een nieuwe te vervangen. De buikopslag bevindt zich aan de zijde van het perron. De aanvoer van het volle en de afvoer van het lege goed. 26

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 26