Van den BERG B.V. Het 40e groothandelcentrum van de Brug-organisatie werd - eveneens op 15 mei 1974 - in Doetinchem in ge bruik genomen. Deze gros- sierderij wordt geëxploiteerd door Van den Berg B.V., van „komaf" een groothandel in aardappelen, groenten en fruit, die een kleine dertig jaar geleden in Winterswijk gevestigd werd. Dit bedrijf is ongeveer zes jaar geleden overgegaan op zelfbediening en behoort ook tot de Brug Centrale. Uiterlijk fijkt het nieuwe be drijfspand in Doetinchem bij zonder veel op de andere Brug-groothandelcentra, die kort daarvoor of daarna in diverse plaatsen zijn ge bouwd. Een verschil is dat in Doetinchem de muren niet uit steen zijn opgetrokken, maar bestaan uit plaatstalen profielconstructies. Ook de indeling is anders. Gebouwd op een stuk grond van 6000 m2 heeft het pand een opper vlakte van 3000 m2, waarvan 2500 m2 als verkoopruimte wordt gebruikt. Hiervan wordt 1600 m2 in beslag ge nomen door de levensmidde len en de non foods. De reste rende ruimte, 900 m2, is voor deagf-afdeling, waarin onder meer een breed assortiment voorverpakte groenten en fruit wordt aangeboden. Sinds het agf-pakket van Winterswijk naar Doetin chem is overgebracht vormt de jonge vestiging hier de enige groothandel in groen ten en fruit in de wijde omge ving. Er werken 10 mensen met de heer A. Ebbers als bedrijfsleider. Het assortiment in de zb- groothandel omvat in totaal De afdeling bier en frisdranken. Van den Berg B.V. uit Winters wijk opende medio mei van het vorige jaar in Doetinchem dit fraaie pand. Aan de voorzijde bevindt zich de agf-afdeling. Het zb-magazijn gezien vanaf de entresol. afnemers, die uit een gebied met een straal van 25 kilome ter rond Doetinchem komen, nemen in aantal nog steeds toe. Vele van de ongeveer duizend klanten komen opde koopavonden (twee per week). Ook hier is dan de parkeerruimte (zeventig au to's) nauwelijks toereikend. Het bedrijf in Doetinchem geeft aan in totaal twintig mensen werk. ongeveer 12.000 artikelen (foods en non foods). Be drijfsleider G. Kerkemeijer berekent dat de omzetper- centages van deze groepen op respectievelijk 70 en 30 liggen. Het assortiment, dat destijds bij de start in overleg met Winterswijk is samengesteld, bestaat naast de kruideniers waren uit delicatessen, diep vriesartikelen en horecapro- dukten. Het blijkt dat de laat ste een belangrijk deel van de omzet gaan uitmaken. Voor een zb-groothandel be schikt men over een behoor lijk wijnassortiment. De klei ne slijterij, uitsluitend toe gankelijk voor vergunning houders, is een van de drukst bezochte afdelingen. Het assortiment non foods is niet bijzonder groot. In deze sector zijn het vooral de pro bleemloze artikelen, die de boventoon voeren. De Brug-groothandel van Van den Berg B.V. in Doetin chem doet er alles aan om aldaar en in de regio naam te maken. Er wordt onder meer druk gefolderd, in oplagen van 1200 tot 1500 stuks. De Links de wijnafdeling, achterin de produkten voor de grootver bruikers. Voor de opslag van groente en fruit beschikt men over een aan tal koelcellen (achtergrond).

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 23