Zb-centrale "DE VELUWE" Apeldoorn Frontaanzicht met een gedeelte van de ruime parkeerplaats van Zb-centrale ,,De Veluwe" in Apel doorn. De voormalige produktiehal- len van Zwitsal aan deVlijtse- weg te Apeldoorn werden vo rig jaar mei na een verhuizing van vier dagen en veertig vrachtwagenladingen het nieuwe domein van de zb- centrale „De Veluwe", die voorheen in een 1100 m2 pand aan het Kanaal Zuid gevestigd was. De nieuwe be huizing heeft een verkoopop- dat niet alleen uit bakkers, slagers, kruideniers, groen te- en melkhandelaren, maar ook uit drogisterijen, tabaks winkels, instellingen, horeca- en ('s zomers) recreatiebe- drijven bestaat. De afnemers komen uit Apel doorn en het gebied daarom heen met een straal van 20 kilometer. Per week heeft men een gemiddelde van 700 tot 800 kopende bezoekers, met uitschieters tot duizend. Het aantal uitgegeven pas poorten, waarop een strenge controle wordt uitgeoefend, bedraagt ruim 1100. ,,De Veluwe" beschikt- uiter aard - ook over een afdeling non-foodartikelen. Hoewel deze niet bijzonder groot is, 220 m2, is er nu voldoende ruimte om het assortiment goed uit te kunnen stallen. Over de gang van zaken in de eerste periode „onder nieuw dak" is men in Apeldoorn niet ontevreden. De heer W. J. Mulder, algemeen bedrijfslei der, meent dat de omzet per klant oploopt tot het dubbele van het landelijke gemid delde. In de zelfbedieningsgroot handel zijn elf mensen werk zaam tegen twaalf in de agf- afdeling. In het laatste aantal zijn de chauffeurs van de 8 vracht- en bestelwagens, die men voor de agf-produkten op de weg heeft, inbegrepen. Zb-centrale „De Veluwe", aangesloten bij IFA Neder land, behoort tot de Verenig de Zb-groothandelsbedrij- ven, die in zeven plaatsen in Nederland zb-centrales heb ben. pervlakte van 2800 m2, waar van 400 m2 wordt ingenomen door het volledige agf- pakket, waarin men tot een vergaande specialisatie is ge komen. Vóór het pand is par keergelegenheid aanwezig voor ruim 100 auto's. Het levensmiddelenassorti ment bestaat uit ongeveer 6.000 artikelen, waaronder delicatessen, artikelen voor diabetici en reformproduk- ten. „De Veluwe" is als een van de eerste bedrijven begonnen met de levering van vers brood, dat 's morgens om half twaalf aanwezig is. Dit is een onderdeel van het stre ven de levensmiddelendetail handel het volledige food- pakket te kunnen bieden. Be halve de gebruikelijke droge kruidenierswaren, het reeds genoemde, uitgebreide agf- pakket en vers brood, bete kent dat ook vers vlees, vlees waren, snacks en de comple te diepvriesreeks. Het voeren van een zo volle dig assortiment weerspiegelt zich in het klantenbestand, Een ruime sortering wijnen en aperitieven. Overzicht van het zb-magazijn. Een kijkje in de afdeling gekoel de produkten. In de agf-afdeling zijn grote hoe veelheden citrusfruit voor handen. 21

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 21