I H III G. RIETHORST B.V hf ^vëüw^^motFandëlspaniï v n Riethorst B. V. is - bijzondei g nstig - indus -rrrrTTl Deventer ti eterrein van Deventer. De ontwikkeling van de levensmiddelengroothandel Riethorst B.V., in 1920 met een eerste bedrijf te Ensche de gestart, heeft vooral in de afgelopen twintig jaar een snelle groei te zien gegeven. Nadat in 1955 te Enschede een nieuw pand was ge bouwd, werd vervolgens in Hengelo een zb-groothandel geopend, die reeds kort na de aansluiting in 1968 van de firma Riethorst bij de Brug Centrale een uitbreiding on derging. Niet lang daarna vond een renovatie plaats van het in Enschede geves tigde bedrijf, waaraan tevens een zb-afdeling werd toege voegd. De wens zich ook in Deventer te kunnen vestigen, in welke omgeving het bedrijf historische bindingen met de kleinhandelssector heeft, werd begin vorig jaar wer kelijkheid toen op 19 maart Riethorst B.V. het nieuwe Brug groothandelscentrum aldaar voor de verkoop open stelde. De in landelijk verband 39e Brug vestiging, 2400 m2 groot op een terrein van één hec tare, is bijzonder gunstig ge- De radio tv-afdeling met op de voorgrond het witgoed. legen, namelijk dichtbij de kruising van de verkeersweg Deventer-Zutphen met de E8. Inclusief de entresol is een verkoopruimte van ongeveer 3000 m2 beschikbaar, waarop een breed assortiment van in totaal zo'n tienduizend ver schillende artikelen is uitge- stald. Het assortiment omvat kruidenierswaren, dranken, delicatessen, kaas en vlees waren, diepvriesprodukten, horeca-artikelen en non foods. Bijzonder veel aandacht is besteed aan het in de diep vriescel en de koeleilanden ondergebrachte assortiment, dat speciaal is afgestemd op de horecasector. Nieuw is dat de in de diepvriescel opge slagen artikelen zichtbaar zijn gemaakt. In één wand van de cel zijn vitrines aange bracht, die tevens als - gla zen - deuren fungeren, zodat de produkten ook direct be reikbaar zijn. Voor wat de non foods betreft is, vanwege de groeimoge lijkheden in deze sector, be wust gekozen vooreen uitge breid assortiment. Riethorst B.V. heeft zich in de nieuwe vestiging te Deventer gedurende het eerste jaar een vaste - zich nog steeds uitbreidende - klantenkring van enkele honderden afne mers verworven. Op de koop avonden is f]et bijzonder druk. Dan komen er tussen de 75 en 100 bezoekers, zo dat de parkeergelegenheid, die aan zestig auto's plaats biedt, reeds te klein is ge bleken. In de nieuwe zb-groothandel werken elf mensen. Bedrijfs leider is de heer W. Zonder van. De omzet verloopt vol gens de planning en ten aan zien van Deventer is men bij Riethorst tevreden voor nu en - gematigd - optimistisch voor de toekomst. Naar de mening van directeur H. J. Riethorst kan de zb- groothandel een belangrijke functie vervullen waar het gaat om specialisatie in be paalde artikelgroepen, waar bij bovendien met name de horeca-ondernemer in staat wordt gesteld foods en non foods onder één dak te kopen. Het voorste gedeelte van het magazijn. Bijzonder veel aandacht is be steed aan de afdeling vleeswaren en diepvriesprodukten. wwsrti 18

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 18