FILCA B.V. Rotterdam Het nieuwe pand van zelfbe dieningsgroothandel Filca B.V., te vinden op het terrein van het Openbaar slachthuis te Rotterdam, is alweer gerui me tijd in gebruik. In februari 1973 werd het ou de, uit 1960 daterende en elders op hetzelfde terrein gelegen gebouw, dat 200 m2 groot was, door brand volle dig verwoest. Dank zij veler medewerking kon het bedrijf voortgezet worden in een noodgebouw. Eind april vorig jaar startte Filca opnieuw, in een uit me- Het nieuwe pand van Filca B.V., van de achterzijde gezien. Kijkje vanaf de entresol in een van de verkoopruimten. Gespecialiseerd in binnen- en buitenlandse vleeswaren. talen delen opgetrokken ge bouw, dat desgewenst in zijn geheel gedemonteerd en el ders weer neergezet kan wor den. De totale bedrijfsopper- vlakte, begane grond en en tresol, waarop de kantoren en onder meer de slijterij zijn gelegen, bedraagt duizend vierkante meter. Filca voert een grote ver scheidenheid aan artikelen. In het natte pakket betekent dat een uitgebreid assorti ment gedistilleerd en wijnen (uitsluitend voor vergunning houders), bier (alleen Heine- ken) en frisdranken. Het droge pakket biedt, be halve het voor de zb- groothandel gebruikelijke assortiment levensmiddelen, een ruime keus in groente-, fruit-, vis-, vlees-, en vleeswa- renconserven. Het bedrijf is eveneens ruim gesorteerd in diepvriesprodukten, voor de opslag waarvan men over twee cellen met een totale inhoud van 240 m3 beschikt. Filca is gespecialiseerd in binnen- en buitenlandse vleeswaren. In deze artike- lengroep bestaat het assorti ment uit tachtig verschillen de soorten vleeswaren, uitge stald in een forse open koe ling, die in een apart gedeelte van het gebouw is onderge bracht. Het assortiment omvat verder onder andere textiel, zoals vak- en gebruikskleding, verpakkingsmaterialen, ge- bruikspapierwaren en vlees- verwerkingsmachines. Het bedrijf beschikt over 5.40 meter hoge palletstellingen met daartussen ruim drie me ter brede gangpaden. De arti kelen in de eerste twee lagen bevinden zich op verkoop hoogte, de pallets daarboven dienen als voorraadopslag. Het afnemersbestand wordt gevormd door slagerijen, kruidenierszaken, groente winkels en horecabedrijven. Gemiddeld zo'n 250 tot 300 kopers per dag zorgen voor een goede omzet. Een omzet, die het afgelopen jaar met sprongen omhoog is gegaan. Vooral dankzij de onderne mers, die ontdekken dat op hetzelfde terrein enerzijds goed vlees tegen scherpe prijzen, anderzijds (bij Filca) gedistilleerd en wijn, vlees waren en diepvriesprodukten eveneens voordelig inge kocht kunnen worden. Bij Fil ca B.V. werken elf mensen, onder leiding van eigenaar directeur Ph. Catersels, die jaren geleden het navigeren verwisselde voor het grossie ren en in 1952 als zodanig zelfstandig werd. Een ruime keus uit de overzichtelijk uitgestalde wijnen.

Heineken - Tap en Schap | 1975 | | pagina 17