GLAYVA de Schotse whiskylikeur •Iill ISA. In datzelfde jaar werd een overeen komst gesloten met Bokma voor de verkoop door Reuchlin in de provincie Zuid-Holland, waar de jenever van de Friese distilleerderij toen nauwelijks bekendheid genoot. Twee jaar later werd het Bokma-verkoopgebied voor Reuchlin uitgebreid met Noordbrabant, Limburg en Zeeland. Het was de tijd dat het merk Bokma zich in het westen en zuiden des lands bijzonder sterk ontwikkelde. Het was ook de tijd dat Reuchlin met twee miljoen liter de helft van de Bokma jaaromzet in Nederland voor zijn rekening nam. Een ander succesverhaal is de verkoop van Jagermeister, waarmee Andere bekende dranken, die nu door Reuchlin geïmporteerd worden zijn Cognac Otard, vierde op de Franse exportranglijst van cognac; Een aantal Seagram-produkten, zoals Chivas Regal, Passport en Four Roses Bourbon; Zabov, de Italiaanse eierlikeur Ruinart champagne en Glayva, de Schotse whisky likeur. De aloude wijnhandel is de laatste jaren weer in opbloei, waarbij de lijn-van-oudsher, „klassieke wijnen", met de vertegenwoordiging van onder andere de bekende Franse huizen Bouchard Père et Fils en Ginestet, duidelijk wordt voortgezet. Verder zijn er de Duitse, Italiaanse en Spaanse wijnen, de befaamde Trovador rosé uit Portugal en eveneens met name te noemen de aperitieven sherry Zoals u reeds in het artikel over Reuchlin heeft kunnen lezen, voert onze wijnhandel in zijn assortiment enkele specialiteiten. Een daarvan is sinds kort een originele Schotse whisky likeur, de beroemde Glayva Van deze „Scotch Whisky Liqueur" heeft Reuchlin per 1 september het exclusieve importeurschap voor Nederland verworven. Het recept van Glayva is reeds generaties lang in liet bezit van het familibedrijf Ronald Morrison Co. Ltd., dat sinds 1972 deel uitmaakt van de Luis Gordon groep. De basisgrondstof voor Glayva is zuivere Schotse whisky, die getrokken wordt op bergkruiden en honing. Deze bijzondere samenstelling geeft een zachte aromatische likeur van verfijnde kwaliteit. Glayva is niet alleen als afterdinner de perfecte bekroning van een geslaagde maaltijd, maar vormt ook als bestanddeel voor cocktails en als basis voor longdrinks een uitstekend uitgangspunt. Glayva, dé Schotse whiskylikeur, mag in uw assortiment niet ontbreken. Ter kennismaking gold in de maand oktober een speciale introductie-aanbieding. De verkoop aan de consument wordt extra aantrekkelijk gemaakt door de luxueuze verpakking. Enkele van de Reuchlin-vrachtwagens. in 1968 een begin werd gemaakt. Reuchlin heeft de alleen vertegenwoordiging voor Nederland van deze Duitse kruidenlikeur die bij onze Oosterburen enorm populair is. De fabrikant, W. Mast K.G. uit Wolfenbüttel, noteerde vorig jaar een omzet van 24 miljoen flessen. Nederland blaast een stevig partijtje mee en de magische mijlpaal van een miljoen flessen 's jaars staat reeds lang te verbleken. Het afgelopen jaar boekte Reuchlin voor dit produkt een H omzetstijging van 282 procent. en port van respectievelijk Mérito en Borges, kortom het complete assortiment dat een klassieke wijnhandel te bieden heeft. Reuchlin beschikt over een ruim pand (3600 m2 grondoppervlak), waarin onder meer een sfeervolle ontvangst ruimte, de „Bacchuszolder", is ondergebracht. Bij onze wijnhandel werken in totaal zestig mensen. Directeur is de heer J. Zellenrath, die reeds een groot aantal jaren de belangen van dit handelshuis dient, daarbij in het bijzonder gesteund door zijn kennis van en liefde voor de wijn.

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 5