Allerlei r*j De hoofdprijs in de display wedstrijd, die enige tijd geleden voor de leden van twee VIVO-groothandels, Beheermij Borne te Borne en Van de Lustgraaf te Arnhem, gehouden werd, was een weekend-trip (voor twee personen) naar Lon den. Voor deze wedstrijd, die als thema "Heineken bier en recreatie" droeg, waren bijna honderd displays ge maakt, die over het alge meen op een zeer behoor lijk peil stonden, waardoor het vaststellen van de prij zen voor de jury geen een voudige zaak was. De ge lukkige winnaar van de hoofdprijs, de heer A. van Dam van de VIVO-sm in Culemborg, ontving zijn ticket uit handen van Hei neken vertegenwoordiger L. van der Velden. Tussen hen in de heren M. A van Eek (met bril) van de firma Van de Lustgraaf en R. Dobben van Heineken (foto 24). In het kader van The Old Gaffers Heineken Rally be zocht een vloot van bijna veertig Gaffel- en Bermuda- getuigde oude Engelsezeil schepen begin augustus ons land. De rally, opgezet als een promotion voor Hei - neken bier in Engeland heeft eveneens in Neder land ruime publiciteit ge kregen. Het ging hier dan 26 24 ook om een unieke verza meling authentieke zeil schepen, waarvan de ge schiedenis soms bijna een eeuw teruggaat. Als er sprake is van een gaf- felgetuigd schip (foto 25), wil dat zeggen dat het groot zeil opgehangen is aan de schuin op de mast staande gaffel. Bij een Bermuda- of Torentuig zit de bovenkant van het zeil vast aan de top van de mast. Hoogtepunt tijdens het verblijf in Neder land was ongetwijfeld de zeilrace op het IJsselmeer (foto 26). Voor de ongeveer 180 be manningsleden van de Gaf fel- en Bermudagetuigde zeilschepen was er een uit gebreid programma, dat grotendeels geconcentreerd was in het ontvangstgebouw van de K.N.S.M. te Amster dam. Tevens stond op het pro gramma een bezoek aan de Negen maal "Recreatie en Heineken". Gedurende de zomermaanden hebben alle negen uitstalkasten van de Kweekschool voor de De tailhandel bij de Amster damse Berlagebrug volledig in het teken van "Recreatie en Heineken" gestaan (foto 28 Met behulp van het Heineken brouwerij en een rondvaart door de Amster damse grachten. Tv-toestel als hoofdprijs. Bij Cok BV-Zuneha te Kapelle is in het afgelopen jaar een aantal acties ge houden, die gericht waren op de goede presentatie van Heineken bier bij de onge veer 150 TIP-afnemers en de circa 300 Zuneha-klan- ten, welke laatsten sinds een aantal maanden deel uitmaken van de afnemers kring van dit bedrijf. De laatste actie van dit jaar was voor de heer J L. Cok aanleiding persoonlijk bij de prijsuitreiking aanwezig te zijn. De hoofdprijs van dezeactie, een televisietoestel, bleek te zijn gewonnen door de heer en mevrouw Roelse, die, destijds begonnen met een bakkersbedrijf, in de loop der jaren hun zaak tot een grote supermarkt hebben uitgebreid. De prijs werd overhandigd (foto 27) door onze verte genwoordiger, de heer J. Baas Rechts van hem op de foto de heer Cok. door de groep thuisverbruik bier ter beschikking ge stelde materiaal waren de leerlingen er in geslaagd de verschillende vormen van recreatie op kleurige en pakkende wijze uit te beel den. De etalages trokken bij zonder veel aandacht, zo zeer zelfs dat een reclame bureau er zijn fotograaf op afstuurde. Een van de uitstalkasten (foto 29) was geïnspi reerd op een vorm van ac tieve recreatie, voetbal, en haakte daarmee in op de door miljoenen, tijdens de jongste wereldkampioen schappen bedreven pas sieve recreatie, waarbij het drinken van een koel glas Heineken dan weer een uiterst plezierige vorm van actieve recreatie is De Gondelvaart op de Giessen is een elk jaar eind augustus terugke rend gebeuren, dat telkens weer duizenden toeschou wers trekt. De show van de vaak schitterend opgetuig de boten werd deze keer

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 38