onder nieuw dak Sligro B.V., Veghel ijjCiag In de rubriek over nieuwbouw en belangrijke uitbrei dingen bij groothandelsbedrijven uit onze afnemers kring treffen we deze keer slechts één reportage aan. Het is ons bekend dat in de afgelopen tijd verscheidene van onze relaties zich onder een nieuw dak hebben ge vestigd. Bepaalde dringende omstandigheden hebben ons helaas verhinderd daaraan op korte termijn aan dacht te schenken. Het ligt echter beslist in ons voor nemen de bedrijven, die iets willen laten zien van wat zich onder dat nieuwe dak afspeelt, te bezoeken en daarvan in onze volgende uitgave verslag te doen. Bosch hun eerste zelfbedieningsgrossierderij (tevens de eerste in het zuiden des lands) openden. Na korte tijd werd de zb-formule ook in het bedrijf in Veghel toegepast. Verdere groei vond plaats toen niet veel later twee bedrijven (Hel mond en Valkenswaard) werden overgenomen. Toen de bestaande grossierderij in Veghel uit haar voegen barstte, begon Sligro op het nabijgelegen industrieterrein te bouwen. Het eerste magazijn was 1500 m2 groot. In 1969 werd daar 7500 m2 aan toegevoegd. Daarna volgden de uit breidingen elkaar in snel tempo op, met inbegrip van de noodzakelijke herindelingen binnen de magazijnen. Ook werden door overname van bedrijven in Eindhoven en Weert nieuwe filialen gevestigd. Frontaanzicht van het bedrijf in Veghel; rechts op de achter- grond is een gedeelte van de uitbreiding te zien. Vooral op de koopavond heerst bij de kassa's een geweldige drukte. Inmiddels was de bebouwde oppervlakte in Veghel toegeno men tot 17.000 m2. De stormachtige omzetgroei van de non food artikelen die in 1969 in het assortiment werden opgeno men, noopte tot weer opnieuw vergroting van de maga zijnruimte. Eenkele maanden geleden werd de jongste uitbreiding, 8000 m2 groot, in gebruik genomen. In het nieuwe pand, dat door een brede corridor met het bestaande gebouw verbon den is, nemen de non-food groepen het grootste deel van de ruimte (5000 m2) in beslag. De overige 3000 m2 is bestemd voor de kruidenierswaren Het nieuwe gebouw doet dienst als centraal magazijn, waar zowel de ontvangst van de binnenkomende goederen als de Een van de reusachtige verkoophallen, in dit geval voor non- foodartikelen. De kleine zuivelgrossierderij, die in 1934 door de heer A. Slippens in Veghel werd opgezet, is in veertig jaar tijd uitge groeid tot een van de grootste zb-groothandels van ons land, Sligro B V. Het bedrijf, nu geleid door drie zoons, heeft vooral in de afgelopen tien jaar een spectaculaire groei doorge maakt. Na de jongste uitbreiding 8000 m2 van het centrale be drijf in Veghel, dat met de bestaande bebouwing van 17.000 m2 reeds tot de allergrootste grossierderijen behoorde, heeft Sligro met inbegrip van de vijf filialen (Den Bosch, Eindhoven, Valkenswaard, Weert en Helmond) thans aan gebouwen alleen al een oppervlakte van ruim 32.500 m2 in gebruik. Het begon eigenlijk in 1960 toen vijf broers Slippens in Den

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 28