SECTIE ijielectie baroM KitfLAi w&iflrot delajW Sltoatttt en Voor een deel kopen deze wijnhuizen In bij particuliere wijnbouwers, de in Daarnaast koopt Reuchlin echter ook lis rechtstreeks in Frankrijk bij de wijn boer, bijvoorbeeld voor wijnen uit de Loire en Cötes du Rhöne. Deze wijnen zijn voorzien van het etiket "Couperin Fils", een firmanaam, die eigendom is van Reuchlin en waarachter de deskun digheid van Reuchlin schuilt. Van Frankrijk naar Italië is maar een ;n stap in de prijscourant. Het is Reuchlin ij. geweest, die in Nederland een eerste ie aanzet heeft gegeven tot de verkoop >n van Italiaanse wijnen. Italië is in de wereld de grootste e. producent van wijn. Helaas missen de Italiaanse wijnen de reputatie van die uit het buurland, maar een Nebbiolo JX of een Barolo zullen de wijnliefhebber doen watertanden. it Uit de wijnbouwgebieden Duitsland en Luxemburg vindt men ook een rijk rg assortiment met bekende namen als Zeiler Schwarze Katz en Riesling Sylvaner. Ook hier weer dezelfde inkoooppo- litiek als toegepast bij Franse wijnen. Deels dus exclusieve vertegenwoor diging (bijvoorbeeld Wasum Rijn en Moezelwijnen met als neusje van de zalm Schloss Fürstenberger Riesling, een fantastische Rijnwijn), deels inkoop bij de wijnboer. Een gebied, dat bijzonder bij de Neder landse wijndrinker in de belangstelling staat, is Portugal, vooral vanwege de rosé-wijnen, die verbouwd worden in het noorden van het land. Reuchlin heeft in zijn assortiment Tro- vador Rosé van het Huis Borges Irmao, een snelloper in de verkoop, een produkt met een grote toekomst. Wij zijn nu naar het zuiden afgezakt en dat betekent, dat aandacht moet worden geschonken aan de aperitief wijnen. Immers Spanje en Portugal zijn de landen, die de twee meest ge dronken aperitiefwijnen voortbrengen te weten sherry en port. Bij zijn inkoopbeleid voor deze wijnen volgt Reuchlin twee stelregels, name lijk a.de exclusieve vertegenwoordi ging in Nederland van een bekend huis, en b. uitsluitend import op fles. Welnu, voor sherry vertegenwoordigt Reuchlin het huis Bodegas Marqués del Mérito en brengt hiervan vijf typen op de Nederlandse markt, terwijl voor portwijnen Borges Irmao wordt vertegenwoordigd en een witte en drie rode ports van dit huis worden verkocht. Een aperitief, dat de laatste jaren wat in de vergetelheid is geraakt, is Madeira, een voortreffelijke drank, genoemd naar het gelijknamige Portugese ei land één van de mooiste ter wereld. Reuchlih voert in haar assortiment twee Madeiras van het Huis Leacock, een droog en een zoet type. Het wijnboeket van Reuchlin is opgebonden Een geweldige ruiker! 21

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 21