A. J. L. Smits, Den Haag onder nieuw dak nonfood delicatesse horeca grootverbruik vruchtensappen groenteconserven UITGANG I Op de Centrale Markt in Den Haag kreeg de zb-grossierderij (met gedeeltelijke bediening) van de heer Smits in een bestaand pand de ruimte. De grossierderij voert onder meer het volledige frisdrankenpakket. Van bier, gedistilleerd en wijn heeft men ook flinke voorraden. 'n Kijkje in de richting van de kassa. leden begonnen, zijn bedrijf op den duur over verschillende ruimten verspreid zag. Nu beschikt hij, in een bestaand pand, over een magazijn van 1000 m2 met nog eens 600 m2 voor opslag en dergelijke. Het bedrijf heeft een beperkt assortiment, 1500 artike'en, maar is sterk in bier (100.000 kratten Heineken in het afge lopen jaar), frisdranken, wijn en gedistilleerd. Een belangrijk gedeelte van de omzet, dertig procent, wordt verkregen door middel van bediening, waarvoor de groot handel twee vrachtwagens heeft rijden. De klanten in de zelfbedieningssector zijn afkomstig uit de groentehandel, slijterijen, kruideniers- en horecabedrijven. Het bedrijf ligt centraal in Den Haag en de afnemers komen dan ook uit de Hofstad en directe omgeving. In het afgelopen jaar werd een omzet van tien miljoen gul den gehaald. Ook hier wordt een verdere stijging verwacht. De heer Smits denkt met zijn acht medewerkers in het lo pende jaar de omzet tot veertien miljoen te kunnen opvoe ren. De Centrale Markt in Den Haag leeft de laatste tijd weer op. Er worden enkele grote panden neergezet en behalve de groente- en fruitgrossiers, wier aantal de laatste jaren drastisch was verminderd (tot 50 nu), zijn er nog enkele an dere branches vertegenwoordigd. Op het adres Marktweg 144 draait sinds 17 april de zb- grossierderij van de heer A. J. L. Smits, die, acht jaar ge- 35

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 35