Postiljon Motel Utrecht-Bunnik zouden leiden, tot stand te doen ko men. Postiljon Motel Utrecht-Bunnik. Een nieuwe lente, een nieuw gezicht. Ruim een jaar geleden, op 1 mei 1973, werd het wegrestaurant/motel Moto- Resto te Bunnik opgenomen in de ke ten van Postiljon Pleisterplaatsen. Als tref- en ontmoetingspunt geniet dit café-restaurant een zo grote bekend heid bij zovelen uit het zaken- en be drijfsleven alom in den lande, dat een nadere omschrijving van de ligging en een beschrijving van in- en exterieur welhaast overbodig lijkt. Bij publikaties als deze heeft een dergelijke bekend heid bovendien het voordeel, dat in ge val zo'n bedrijf een totale metamorfose heeft ondergaan, vele lezers zich de oude situatie levendig voor de geest kunnen halen, waarna de beelden van de vernieuwing des te meer zullen (aan)spreken. Alvorens van die metamorfose de be langrijkste onderdelen in woord en beeld te schetsen, lijkt het goed in 't kort nog even op de voorgeschiedenis terug te grijpen. Het voormalige Moto-Resto Bunnik werd in april 1959 geopend. De initia tiefnemers tot de stichting van dit weg restaurant waren de heren mr. C. J. G. Becht en H. F. Tuinema. Twee jaar later kwam het motelge deelte tot stand en werd de dienstver lening met een nachtservice uitgebreid. In 1965 kreeg Moto-Resto er een zalen centrum bij met een capaciteit van 250 personen, waarna in 1969 deze accom modatie verder werd uitgebreid. Er kwam ruimte bij voor nog eens 350 personen, zodat nu in totaal 600 men sen in Bunnik kunnen vergaderen, con gresseren, een presentatie bijwonen of wat dies meer zij. Dat alles met de mogelijkheid de maaltijd ,,en masse" te gebruiken. Renovatie Na de overname, vorig jaar, van het bedrijf door Postiljon Pleisterplaatsen kwam onmiddellijk de noodzaak om het geheel te laten voldoen aan de Postil jon-formule aan de orde. Dit betekende de aanpassing van de gevel en van de entreehal, zowel als de vernieuwbouw van het café en de verplaatsing van het restaurant. Het Heineken Bouwbureau werd ingeschakeld om al deze veran deringen, die inderdaad tot een totale metamorfose van het wegrestaurant De hal met receptie en check-out. Rechts een gedeeltelijke inkijk in het café. Aanpassing gevel Door een volledige wijziging van het interieur kon de gevel een ingrijpende verandering ondergaan, omdat alle bo venlichten van de hoge glaspuien kon den vervallen. Daardoor ontstond een gesloten plint boven de luifel, waarop als kenmerk van de Postiljon Pleister plaatsen in ieder spantvak een koperen posthoorn is aangebracht. Mede door het toepassen van een con trastkleur op de spantpoten heeft de gevel een duidelijke vernieuwing on dergaan, waardoor ook aan de buiten zijde en vanaf de weg te constateren valt dat er iets is veranderd. Dat zal compleet zijn, wanneer binnenkort ook de nieuwe neon-reclame van de Postil jon Pleisterplaatsen is aangebracht. Eén entree Postiljon kent in zijn bedrijven slechts één entree, zodat er een mogelijkheid gevonden moest worden de twee ge scheiden entrees van het complex te vervangen door een centrale entree met hal, vanwaaruit alle onderdelen van het bedrijf te bereiken zouden zijn. De oplossing is in dit geval gevonden Het Pannekoekenhuisje werd „omgetoverd" tot restaurant. door het laten vervallen van de motel entree en het tot centrale entree ver heffen van de ingang van het café restaurant. De hal kreeg er daardoor een nieuwe functie bij, namelijk die van ontmoetingspunt voor de verga derzalen en het motel, hetgeen in ge noemde ruimte een aantal wijzigingen noodzakelijk maakte. De voornaamste wens was wel het maken van een nieuwe doorverbinding naar zalen en motel. Op de plattegrond is deze ver bindingsgang rechts van de hal gele gen. De receptie werd aangepast en verbe terd. Verder kwam er een check-out bij omdat ook het afrekensysteem gewij zigd is. Op het verhoogde zitgedeelte in de hal vormen nu de kantoren een centrale plaats in het bedrijf. 24

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 24