Recreatie Dordrecht. De derde prijs van de Gemeentelijke Economische School werd gewonnen door de makers van deze etalage (slijterij Van Pelt, Zwijn- drecht). Jansen aan de Oudedijk de eerste prijs won, een be scheiden maar veelbelovend begin maakte. Amersfoort/Utrecht. Voor deze wedstrijd hadden leer lingen van de Gemeentelijke School voor de Detailhandel uit de Keistad en van de Ge meentelijke Vakschool voor de Detailhandel uit de Dom stad medio april in totaal zeventien etalages ingericht. Het thema voor deze wed strijd was Recreatie en Hei- neken. De soms zeer fraaie etalages lagen vaak ver uit een, zodat de jury bij de be oordeling op 25 april telkens thema natuurlijk ruimschoots gelegenheid bood. Commer cieel lagen echter de U- trechtse uitstallingen beter en daar had men dan ook in de drankenkast branche vreemde artikelen zoals hen gels, dobbers, kleurige vis sen en kruiwagens aange bracht. Vooral een kunstig gebouwde en perfect afge werkte molen trok al draai ende sterk de aandacht. De leerlingen bleken hier en daar zeer inventief geweest te zijn en hadden bijvoor beeld bij de uitstalling onder het motto „archeologie" kans gezien hun hobby op een uitstekende manier in de uitstalkast te brengen. Veel al dus ook recreatie voor leerlingen? Het leverde de meesten in ieder geval een gunstige vermelding of een Amersfoort. Stemming en stijl le verden de makers van deze etalage (bij Slijterij Strietman) de tweede prijs op. De kast, die het hoogste aantal punten verwierf, kon niet gefoto grafeerd worden, omdat het werk stuk kort na de jurering was weg gehaald. een frisse kijk op de ont werpen kreeg. Amersfoort werd met zeer gering verschil winnaar. De jury had het deze keer extra moeilijk, omdat de leerlin gen van deze school veelal in branchevreemde winkels hadden gewerkt, waartoe het Utrecht. De tweede prijs kwam te recht bij de etalage van slijterij De Gaard. goed cijfer voor hun examen op. De prijzen voor de beste etalages werden als volgt toegekend: Amersfoort. 1. Firma Mulder, Varkensmarkt; 2. Slijterij Strietman, Euterpeplein; 3. Firma Nierop, Langestraat. Utrecht. 1. Slijterij Spar-Vat, Vasco da Gamalaan; 2. Slij terij De Gaard, winkelcen trum De Gaard; 3. Slijterij De Driesprong, Theemsdreef. De prijsuitreiking vond op 1 mei plaats in de ontvangst ruimte van onze Bossche brouwerij. Ambachtlaan geleverde werkstuk de derde prijs kreeg. Voor de prijsuitreiking wa ren dit jaar voor het eerst de betrokken leerlingen van beide scholen samen uitge nodigd in 't Koelschip van onze brouwerij aan de Stad houderskade te Amsterdam. De bekendmaking van de prijzen (in de volgorde: der de, tweede, eerste prijs) door middel van het verto nen van door Heineken ge maakte dia's vormt reeds enige jaren een deel van de traditie. De zich telkens ont ladende spanning, het ap plaus en het gejuich bij de bekendmaking van de wis- selbekerwinnende school deden 't Koelschip op zijn grondvesten trillen. Mèt de voldoening over de behaal de resultaten en de vreugde over de ontvangen prijzen werd dit geheel voor de leer lingen en leraren een happy happening. Aan de activiteiten van het bouwen van etalages bij slij ters nam dit jaar voor het eerst de Katholieke Detail handelsschool te Rotterdam deel, die met vijf ingerichte kasten, waarvan die bij Otto 21

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 21