Gouden Noot voor Bistro-karaf Bistro Bistro Bistro Heineken op de 19e ROKA vruchtenwijnen heeft Van Olffen B.V. een minder gunstig jaar gekend. Produktie. In 's-Hertogenbosch is een uitbreiding van het brouwhuis tot stand gekomen alsmede een scheeps- losinstallatie voor mout. Voorts werd de vergistingscapaci- teit vergroot door het opstellen van vijf verticale conustanks met een inhoud van elk ruim 4.000 hectoliter. Tenslotte vond wederom een uitbreiding van de lagerkelders plaats en werd een nieuwe blikbiercolonne in gebruik genomen. In de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam werden enkele oudere bottelarijcolonnes vervangen door één nieuwe van grotere capaciteit. De werkzaamheden aan de nieuwe brouwerij te Zoeter- woude blijven naar wens verlopen; de bouw is in hoofdzaak voltooid en de montage van de installaties is zo ver gevor derd dat de ingebruikneming van een gedeelte van de brouwerij te weten de bottelarij in april 1974 tegemoet kan worden gezien. Resultaten. Het geconsolideerde resultatenoverzicht over het boekjaar 1972/1973 sluit met een winstsaldo van ruim 79 miljoen, hetgeen rond 3,5 miljoen (ruim 4,6%) hoger is dan het resultaat over 1971/1972. Hierbij dient in aanmer king te worden genomen, dat in het resultaat over 1971/1972 f 4,3 miljoen was opgenomen aan nagekomen dividenden van nieuw in de consolidatie opgenomen ondernemingen, tegenover 0.6 miljoen in 1972/1973. Op de tweejaarlijkse wedstrijd van het Nederlandse Ver pakkingscentrum is de Bistro-karaf, die door Van Olffen B.V. vorig jaar november werd uitgebracht, onderschei den met de Gouden Noot. V RovA 'NBU& /iVRotf- **!Bb£S Benoemingen Met ingang van 1 november 1973 is de heer G. T. Kleiberg benoemd tot Groepsdirecteur Verkoop Heineken Nederland B.V. Per diezelfde datum is jhr. F. J. C. Mollerus benoemd tot adjunct-directeur belast met de horecamarkt van Heineken Neder land B.V. De jury, die bijzonder was ingenomen met de inzending van de Bistro-karaf, motiveerde haar beslissing tot het toekennen van de hoogste onderscheiding in deze wed strijd als volgt: ,,De jury heeft grote waardering voor de wijze, waarop aan dit industriële produkt is vormgegeven. Met eigen tijdse materialen en door het ontwerp van de karaf is de gewenste Bistro-sfeer ontstaan. De jury kende daar om gaarne een Gouden Noot toe." De Roka 1974, die zich van 18 tot en met 22 februari in de Utrechtse Jaar beurs aan de levensmiddelenhandel presenteerde, was groter dan ooit te voren. Vergeleken met de vorige keer steeg het aantal stands van 400 tot 450 en nam de totale standoppervlakte toe van 18.500 tot 20.600 vierkante me ter. Het aantal bezoekers kwam echter, tegen de verwachtingen, niet uit bo ven dat van 1972, toen 33.000 vakge noten deze voor ons land veruit be langrijkste beurs op levensmiddelen- gebied bezochten. Met een oppervlakte van 826 vierkante meter behoorde onze concernpresen tatie tot de grootste inzendingen. De stand was verdeeld in vier ruimten, waarin de assortimentsgroepen bier (Heineken en Amstel), frisdranken en gedistilleerd wijn waren onderge bracht. „Heineken van alle markten thuis" luidde het thema, waaronder onze activiteiten op deze Roka waren gebundeld. Veel aandacht werd daar toe geschonken aan twee belangrijke zaken, de plaats van onze produkten in de winkel en de doorstroming van die produkten naar de consument. Een groot aantal voorbeelden in de vorm van verkoopbevorderende displays, waarmee evenzovele inhaakmogelijk- heden werden gedemonstreerd, onder steunden de gesprekken met onze re laties uit de klein- en groothandel. In de volgende editie van Tap en Schap zullen wij nader terugkomen op onze presentatie op deze 19e Roka. JJ4U1 ItUNEKEN "^11 M OERLAND B.V

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 7