Carnaval in Mokum Heineken Schaatsfestijn „Bedrijfsauto - RAI '74" Amstel-Goldrace Adressenbestand Op woensdag 13 februari werd de scheidende hoofdcom missaris van politie van Amsterdam, de heer P. A. de Jong, door de Mokumse carnavalsclub Justus van Maurik op ge paste wijze gehuldigd. Er was die dag een carnavalsstoet De stoet op de Rozengracht. geformeerd, waaraan door Heineken met een geluidswagen, een spanwagen getrokken door twee appelschimmels en de rijdende ton werd deelgenomen. Onder grote belangstelling trok de optocht door het centrum van de hoofdstad. Na de huldiging van de hoofdcommissaris werd onder meer nog even „aangelegd" op de brouwerij aan de Stadhouders kade om te bedanken voor de medewerking van Heineken, bij welke gelegenheid de bedrijfsleider, ir. R. W. Welmers, eveneens een hoge carnavalsonderscheiding te beurt viel. Hoofdcommissaris De Jong en Prins Justianos. Het Heineken Schaatsfestijn, dat het vorige jaar van start is gegaan en een succes is gebleken, werd ook dit seizoen op de negen kunstijsbanen in ons land gehouden. De eerste Schaatsfestijndag vond plaats op 10 januari in het IJssel- stadion te Deventer. De finale werd gehouden op woensdag 13 maart op de kunstijsbaan 'Drenthe' in Assen. Het programma van het Heineken Schaatsfestijn begon in de middaguren met een Schoolschaatscompetitie voor de jeugd. Op elke wedstrijddag werd om 17.30 uur gestart met een race over 25 ronden voor dames. Om 18.00 uur startten de B-rijders voor de 50 ronden wedstrijd. Om 19.00 uur kwamen de A-rijders aan de start voor een 1-uurs wedstrijd. Tot deze laatste groep behoorden be kende Elfstedentocht-rijders als Jeen van de Berg, Jan Uitham, Albert Weijs en Tinus Rozendaal en lange afstandcracks als Bennie van der Weide (vorig jaar winnaar van de Heineken wisseltrofee), Jan Roelof Kruithof, Henk Portengen, Marten Hoekstra, Marcel Pennings en Johan Wardenier. Na het spektakel van de super-lange-afstandrijders was het recreatie-schaatsen aan de beurt, waardoor ook het publiek bij dit festijn werd betrokken. Op de vrachtwagententoonstelling „Bedrijfsauto RAI '74", die van 7 tot 17 februari in Amsterdam gehouden werd, was onder meer een van de nieuwe vrachtwagens te zien, die in gebruik is bij de drankenhandel Priem-Eris in Breda. Op zaterdag 13 april a.s., 's morgens om 11.00 uur, zal in Heerlen het start sein gegeven worden voor de 9e Am stel-Goldrace. Ongeveer honderdtwin tig renners, onder wie waarschijnlijk alle grote azen, zullen dan vertrekken voor een 238 kilometer lange tocht over een van Europa's zwaarste par- coursen naar Meerssen, waar de eerste finalisten tussen vijf en zes uur verwacht worden. Om technische redenen is het helaas nog niet mogelijk gebleken deze uit gave naar de nieuw opgegeven adres sen te verzenden. Voor extra exem plaren kunt u zich wenden tot: Admi nistratie Tap en Schap, Postbus 28, Amsterdam. Bovendien zullen onze groothandelvertegenwoordigers u in eerste instantie met enkele exempla ren van dienst kunnen zijn.' Op de achterpagina: Deze oudste, bewaard gebleven Heineken reclameplaat brengt onze brouwerij aan de Stadhouderskade in Amsterdam in beeld, in het jaar 1868. Van links naar rechts zijn de volgende afdelingen te zien: (boven) de maalderij en het koel schip; (onder) de ma chinekamer, de brouwzaal en de vatenop- slag. Geheel onder de gistkelder. Centraal staat de door Gerard Adriaan Heineken, de grondlegger van het huidige Heineken con cern, in 1868 gebouwde, nieuwe brouwerij. Het bedrijf bevindt zich daar nu nog. 27

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 31