tfWEISBM* Eind 1973 werd een nieuwe computer geïnstalleerd Heden Op het ogenblik ressorteert de gros- sierderij Th. Albada Jelgersma B.V., samen met Delta Supermarkten B.V. (15 eigen filialen) en aan de andere kant Kaper Supercentrum B.V. (met twee zb-groothandels: Tilburg en Waal wijk) onder de Beheersmaatschappij Albada Jelgersma B.V., die is onder gebracht in de Holding AA/JEE B.V. Verder is er nog een kleine B.V., Ad- minass, een administratie- en assuran tiekantoor, dat onder meer commer- meer dan voortreffelijke barbecue Frontaanzicht van de grossierderij in Breda. In augustus 1958 verhuisde men naar dit nieuwe (het huidige) gebouw, Crogtdijk 54. In 1959 heeft men een jaaromzet van vijftien miljoen gulden en begint men met de verkoop van vleeswaren en kaas. De personeelsbezetting is ge groeid tot 75, het wagenpark bestaat uit zeven vrachtauto's en vijftien per sonenwagens voor directie, vertegen woordigers, etaleurs en andere mede werkers. En zo is in enkele decennia de firma Th. Albada Jelgersma uitgegroeid tot een van de grootste grossierderijen in Nederland. Intussen heeft de Verkoop Gemeen schap VéGé Europese bekendheid ge kregen doordat in een aantal landen (België, Frankrijk, Duitsland, Zwitser land en Luxemburg) in totaal veertien duizend kruideniers zich onder de VéGé-vlag verenigd hebben. ciële overzichten maakt voor aange sloten winkeliers. Medio november van het vorige jaar werd een grotere com puter in gebruik genomen. Bij alle B.V.'s samen zijn in totaal 540 mensen in dienst De zb-grossierderij in Tilburg zal me dio 1974 door een geheel nieuwe (op pervlakte 4.200 m2) vervangen worden. De traditionele groothandel in Breda is inmiddels ook al weer uit zijn muren gegroeid. In maart 1973 moest een hal van 2400 m2 bijgehuurd worden om de expansie op te vangen. Het verzorgingsgebied van de groot handel in Breda omvat het midden en westen van Noordbrabant (inclusief Tholen) en het Eiland van Dordrecht. Voor het transport beschikt men over elf vrachtauto's, waarvan twee koelwa gens en drie agf-auto's. Alle goederen (ook de agf-produkten) worden in rol containers, waarvan het bedrijf er 17 lengrossierderij in de ruimste zin van het woord. Na de oorlog heeft de onderneming zijn klantenkring geselecteerd. Alleen zij, die zich aansloten bij VéGé, wer den toen door de grossierderij bediend (32 leden) En alweer was er een gestage groei, die de directie (in 1953) noopte achter de Boschstraat een boerderij aan te kopen, op welke plaats een pand van ongeveer 2000 m2 verrees. Nu bedroeg de omzet vijf miljoen gulden. Toen dit pand al snel weer te klein bleek, werd een industrieterrein van ruim 16.000 m2 aangekocht, waarop een 7500 m2 groot pand gebouwd werd.

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 21