vaneen groothandel Activiteiten Grossier hield open huis voor vertegenwoordigers Opmerkelijk initiatief van Th. Albada Jelgersma B V iedereen ongedwongen met iedereen kon praten poeders, pudding en na verloop van een jaar ook suikerwerken. De zaak groeide voorspoedig en in 1930 ver huisde men van de Kloosterlaan naar een voor die dagen kolossaal pand aan de Boschstraat. Inmiddels was ook een tweede zoon, Piet, bij de jonge onderneming komen werken. De Dokkum samen met de heer P. Albada Jelgersma een vrijwillig filiaalbedrijf op onder de naam Verkoop Gemeenschap VéGé. Bij het uitbreken van de oorlog was de jaaromzet gestegen tot driekwart miljoen gulden. Het bedrijf was inmid dels uitgegroeid tot een levensmidde- Breda. Op de avond van de vijftiende oktober 1973 vindt in de kantine van grossierderij Th. Albada Jelgersma B.V. een bijzondere bijeenkomst plaats. Uitgenodigd zijn tweeën veertig vertegenwoordigers van merkartikelfabrikanten en wel zij, die het meest contact hebben met de winkels in het verzorgingsgebied van deze groothandel. Gastheer is de directie van Albada Jelgersma, de heren Theo en Eric Alba da Jelgersma, die zich ten doel heeft gesteld op deze avond het bedrijf te .verkopen" Het wordt een grandioos succes, mede door de wijze waar op de avond is ingedeeld en aangekleed. Dat verkopen", een stukje public relations als zodanig wellicht nog niet eer der vertoond, gebeurt bij monde van meneer Theo. Hij doet dat aan de hand van een korte terugblik op de historie van het bedrijf, een uitgebreid overzicht van de huidige opbouw en de activiteiten van de onderneming en enkele gedachten over de toekomst van de groothandel. Na deze uiteenzetting volgt het informele gedeelte, waarbij het gezelschap zich vol overgave wijdt aan de meer dan voortreffelijke barbecue, tijdens welke en waarna iedereen de gelegenheid heeft ongedwongen met iedereen te praten. Een tweede avond, enkele weken later voor een tweede groep vertegenwoordigers gehouden, onderstreept nog eens het belang - en het nut - van een dergelijke pr-activiteit. Historie Oprichter van de onderneming was de heer Th. Albada Jelgersma sr., die op 2 januari 1925 samen met zijn oudste zoon Ben de Handelsvereniging Bra bant stichtte. Dit bedrijf verkocht uit sluitend margarine, koffie, thee, zeep- totale personeelsbezetting bedroeg toen acht personen en voor het trans port beschikte men over twee bestel wagens. In 1935, de omzet beliep toen drie ton, namen de beide broers, Ben en Piet, de zaak van hun vader over. In 1938 richtte de heer D. Sipkes uit 16

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 20