mm Passport Scotch Whisky scotch Passport Scotch Whisky wordt geleverd in een fraaie doos als standaardverpakking. In Tap Schap van april 1972 heeft u kunnen lezen wat nu precies Schotse Whisky is en met welke zorg deze drank bij de bereiding wordt omringd. Dit was naar aan leiding van de mededeling dat toen Coebergh's Verenigde Distilleerde rijen N.V. de alleenverkoop op zich had genomen van een aantal Schot se Whiskies van de Distillers Cor poration Seagram's Ltd., waaronder Passport, Seagram's 100 Pipers en Chivas Regal 12 years old. In dit artikel zullen wij het hoe en waarom van het merk Passport na der toelichten. Voor de geboorte van het merk Passport Scotch Whisky behoeven we niet zo ver terug te gaan. Passport werd in 1968 door Sea gram speciaal „geblend" voor intro ductie van dit geheel nieuwe merk in de Verenigde Staten. Zoals u in het in de inleiding be doelde artikel hebt kunnen lezen, betekent .blenden" dat aan de moutwhisky een hoeveelheid graan- whisky wordt toegevoegd, die voor een zekere lichtheid zorgt. De basis van deze blend" van Passport is de speciale moutwhisky van zeer hoge kwaliteit die door Seagram wordt gebruikt bij het blenden van hun premium whisky Chivas Regal. Deze bijzondere moutwhisky is een mengsel van geselecteerde moutwhiskies dat tenminste vijf maanden in eikenhou ten vaten heeft liggen rijpen De geselecteerde moutwhiskies zijn stuk voor stuk van hoge kwaliteit; dit komt onder meer doordat bij het distilleren drie ketels worden ge bruik in tegenstelling tot het als normaal aangemerkte systeem met twee ketels, en doordat een rij- pingstijd voor deze whiskies wordt aangehouden van gemiddeld zes jaar, dat is twee maal zo lang als de Schotse wet voorschrijft. Daarnaast spelen ook de blank eiken vaten bij het rijpingsproces een rol: hiervoor worden alleen va ten gebruikt die eerst sherry hebben bevat, zij geven aan de rijpende moutwhisky een speciaal aroma. Wanneer nu uiteindelijk de defini tieve blend ontstaat uit het samen voegen van de op bovengenoemde wijze verkregen moutwhisky met een hoeveelheid graanwhisky, laat men deze nog eens gedurende zes maanden op fust om ze te laten trouwen", waardoor men een har monieus geheel krijgt. De voor whisky ongewone, vier kante, groene fles en de speciale typografie van het etiket met de zeer kleurrijke wapens werden spe ciaal in de Verenigde Staten ont worpen om de exclusiviteit van het produkt te waarborgen. Ook de naam Passport is met grote zorg vuldigheid gekozen, want het is in iedere taal gemakkelijk uit te spre ken, hetgeen herkenning waar dan ook ter wereld vereenvoudigt. Al deze factoren bij elkaar bleken het merk Passport een zodanig sterk en gedistingeerd karakter te geven in Amerika, dat in 1969 door Seagram werd besloten het merk ook internationaal te gaan voeren. Volgens een artikel in Whisky Ex port van afgelopen zomer is Pass port op dit moment het snelst groeiende merk onder de blended Scotch Whiskies", zowel in de Ver enigde Staten als in de rest van de wereld. Passport Scotch Whisky wordt ge ïmporteerd door de Gedistileerd Groep Nederland B.V. te Schiedam, tot wie u zich kunt wenden voor inlichtingen en bestellingen. 8

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 8