Café-restaurant Het IJsselmeer IN DE^H IBOUWERUI Harderwijk Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren. Bij de uitbreiding-nieuwbouw, die bestaat uit kelders, twee zalen en twee toiletgroepen is voor gehandicapten in de vorm van een personenlift en drempelloze toe gangen de mogelijkheid geschapen zich gemakkelijk in het gebouw te verplaatsen. De bovenbouw van het restaurantgedeelte is in donker bruin gebeitst red-wood uitgevoerd. Voor de inrichting van de zalen werd blank red-wood genomen voor het plafond en licht gekleurd grofkorrelig pleisterwerk voor de wanden. Op de plaats, waar de huidige uitbreiding totstandge komen is, stond tien jaar geleden nog een monumentale Een blik in een van de gangen van de uitbreiding. Activiteiten van het Heineken bouwbureau. De entree met de fraaie, getoogde zeemuur. Op 2 maart van dit jaar werd de uitbreiding van dit be staand café-restaurant in gebruik genomen. Gelegen aan de boulevard in Harderwijk vormt dit bedrijf een zeer belangrijk element in het toeristisch verkeer van deze plaats. De unieke ligging tegenover het Dolfi narium is een waarborg voor blijvende belangstelling. De uitbreiding heeft de capaciteit van 350 op 700 zit plaatsen gebracht; deze zijn verdeeld over vijf lokali teiten. De bestaande keuken werd zodanig gerenoveerd dat 700 maaltijden in één gang geproduceerd kunnen worden. Het buitenaanzicht van het bedrijf na de uitbreiding. De stadsmuur is nog niet volledig afgebouwd. molen, een plaatselijke bezienswaardigheid. Deze door brand verwoeste molen kon niet meer gerestaureerd worden, zodat naar een vervangende ruimte werd ge zocht. In eerste instantie waren er bezwaren van de kant van Monumentenzorg, omdat de stadsmuur zich daar bevindt. Het is echter gelukt de stadsmuur/zeewering een geïntegreerd onderdeel te laten vormen van de nieuwbouw. De stadsmuur is geheel gerestaureerd met oude stenen, de zogeheten moppen in groot formaat. Het geheel is een evenwichtig bouwwerk geworden, waarvan de functies van de diverse onderdelen in een harmonieus geheel zijn samengevoegd Tenslotte kan gezegd worden dat de geplande omzetstijging op dit moment reeds met een gemiddelde van 15 procent is overschreden. 20

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 20