DiUszijnHobb^ A. P. P. M. Kessel: Grossier in evenementen van wie de jongsten nog over de vloer zijn. Bij de voorbereidingen, zowel vo rig jaar als dit jaar, wordt bijzonder veel medewerking gegeven door de gemeente, het bedrijfsleven (Heine- ken wordt met nadruk genoemd), de ambassades, de plaatselijke middenstandsvereniging, de scho len, kortom door ieder die benaderd werd. Een opmerkelijk facet van beide manifestaties was het culturele Tijdens de opening van de Franse week: Kes- sel spreekt de Franse ambassadeur toe. A. P. P. M. Kessel: Het organiseren van eve nementen heeft ook een sociaal aspect; je bezorgt een hoop mensen een aantal plezie rige uren. Samen met het echtpaar Kessel brachten de bobbies op 18 september een bezoek aan onze Bossche brouwerij. Links sergeant Arthur Dawson, rechts Oliver Little. Oudenbosch, september 1973. Ze ven volle dagen, van vrijdag 14 tot en met zaterdag 22, staat dit Bra bantse koepelstadje volledig in het teken van zijn Britse week. Na de opening, die de voorpagina van een van de grote ochtendbladen haalt, barst een stroom van evene menten los, die door de plaatselijke en regionale kranten van dag tot dag verslagen worden. Het is niet de eerste keer dat het in Oudenbosch gonst van „buiten landse" activiteiten. Vorig jaar werd, ook in september, een acht dagen durende, Franse manifestatie ge houden, die na een wat aarzelend begin tot een succesvol gebeuren uitgroeide. In totaal zo'n tachtig duizend mensen waren in die dagen direct of indirect bij de verschillen de evenementen betrokken. Een aantal dat dit jaar, met twintigdui zend bezoekers méér, ruim over schreden werd. Over de man achter de schermen gaat dit verhaal. De heer A. P. P. M. Kessel, groothandelaar in le vensmiddelen en tegelijk grossier in evenementen. Klein van postuur, maar een groot organisator en vu rig promotor van zijn koepelstadje. Kessel is vijftien jaar voorzitter van de plaatselijke middenstandsver eniging (destijds een dozijn, nu 68 leden) en twaalf jaar lid van de ge meenteraad. Hij weet de weg in Oudenbosch en hij kent zijn pap penheimers. Althans dat denkt hij. Maar als hij, na ooit plaatselijke winkelacties en etalagewedstrijden georganiseerd te hebben, de za ken grootser aan wil pakken en het idee „Vakantie uit, vakantie thuis", op Oudenbosch en de regio wil projecteren, ontmoet hij aan vankelijk nogal wat sceptische ge zichten. Maar Kessel zet door. Zijn nieuwe hobby heeft hem helemaal te pakken en geruggesteund door zijn vrouw begint hij de organisatie op poten te zetten. Er wacht hem een enorme stapel werk. Maar zo als iedere goede organisator is Kessel tijdig begonnen met de voorbereidingen. Daarop terugblikkend en de reke ning opmakend constateert hij dat hij een half jaar lang alle weekends in touw is geweest, dat er honder den brieven geschreven, duizenden stencils de deur uitgegaan en tallo ze telefoongesprekken gevoerd zijn. Bij een dergelijke „veelomvatten de" hobby is de steun van de vrouw onontbeerlijk. Tijdens de manifes taties zelf is Kessel (telkens een week lang) niet op kantoor: me vrouw Kessel neemt de zaken waar. Gelukkig staat het woonhuis pal vóór het bedrijf. Zo kan ze haar tijd verdelen tussen de grossierderij en het gezin dat zeven kinderen telt, 18

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 18