Van Boom Ede BV., Ede De expeditieruimte. Hier worden de te verzenden pallets aan de hand van het transportschema klaargezet. werkt. Deze geeft stickers voor de ontvangstlijst, de vrachtbrief, het planbord in het magazijn en voor de be taling. De bestelformulieren worden door een optische lezer met een snelheid van 15.000 bestellingen per mi nuut gelezen en verwerkt. Ook in het magazijn heeft men een nieuw systeem op gezet. In de oude situatie stonden de stellingen twee aan twee met ertussen een 2,5 meter breed pad, waarin zowel de reachtrucks als de orderverzamelwagentjes opereerden. In de nieuwe situatie bevindt zich tussen iedere rij enkele stellingen een pad. Om en om zijn de paden voor verschillend „verkeer" bestemd, waarmee het aan vullen enerzijds en het orderverzamelen anderzijds nu duidelijk gescheiden zijn. Voor het op peil houden van de voorraden zijn twee bijzondere heftrucks, Turrettrucks geheten, aangeschaft. Zij opereren in de voor hen bestemde, 1,72 meter brede paden. Door hun bijzondere constructie kunnen deze Turrettrucks in de betrekkelijk smalle paden de pallets links en rechts en op elke gewenste hoogte (tot zeshoog toe) neerzetten zonder dat zij zelf draaien. De investering voor deze „torentrucks" bedroeg twee ton. De goede renvoorraad in het magazijn vertegenwoordigt gemid deld een waarde van twee miljoen gulden. Bij het orderverzamelen (op pallets) maakt men gebruik van elektrische wagentjes, die via een geleide-rail door de 1,70 meter brede paden lopen. Het orderverzamelen gebeurt alleen uit de onderste stellinglagen. Het perso neel kan hier trouwens niet hoger reiken, want boven hun hoofd bevindt zich een beveiliging van metaalgaas (een soort vangnet). Ook orde en netheid spelen een belangrijke rol in het magazijn. In het pand zijn verder nog enkele grote koelcellen on dergebracht (diepvries, aardappelen, groente en fruit). Ook staan er twee machines voor het in winkelhoeveel- heden verpakken van aardappels en appels. In een apar te, kleine ruimte bevindt zich het eerdergenoemde plan bord. Met behulp van een groot aantal (5400) fiches wordt hier de stand van zaken in het magazijn voor wat betreft de voorraad van alle artikelen van uur tot uur bijgehouden. Voor de ingewijde geeft dit planbord in één oogopslag een overzicht van alles wat wel of niet voorradig is. Gezicht op het emballageterrein (sortering en opslag van het leeg goed). Bij het centraal magazijn van Groenwoudt B V. in Rens- woude werken in totaal 55 mensen. Het bedrijf heeft een jaaromzet van 125 miljoen gulden. De dagelijkse leiding van het hele magazijngebeuren berust bij de heer F. R. Marsman, die wordt geassisteerd door de heren P. E. de Krosse en G. van Dijk. Op 11 januari 1974 zal het nieuwe systeem, waarvan wij in verband met de beschikbare ruimte slechts een sum miere indruk konden geven, officieel in gebruik worden genomen. onder nieuw dak De Van Boom Groep B.V. opende op 17 september jl. in Ede zijn vijfde zb-groothandel. Het nieuwe groothandelcen trum is gevestigd in een be staand pand, dat binnen de muren grondig werd ver bouwd. De entree, de kanto ren en de slijterij werden aan de zijkant van het gebouw gesitueerd. Voorin het pand bevindt zich het ontvangst magazijn (600 m2). Het front van het nieuwe Brug-groot- handelcentrum Van Boom Ede B.V. 14

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 14