onder nieuw dak Groenwoudt Profimarkt B.V., Renswoude Onder nieuw dak wil in dit geval zeggen, dat het centraal magazijn van Groenwoudt B.V. te Renswoude onlangs een forse (3000 m2) uitbreiding onderging, waarbij de oppervlakte van het pand bijna werd verdubbeld. Aan het nu 7000 m2 grote gebouw zal in de nabije toekomst nog een oppervlakte van 3000 m2 worden toegevoegd. Vanuit het centraal magazijn wordt een gebied bestre ken, dat ruwweg kan worden afgebakend met de lijnen Utrecht-Enschede-Eindhoven-Tilburg-Breda. In dit ,,hart" van Nederland heeft Groenwoudt B.V. 49 filialen, die zijn Kijkje in de ontvangstruimte. U ziet het intern transport van de ont vangstruimte naar het buikmagazijn (bovenste stellinglagen). Een van de Turrettrucks staat voor de toegang van het 1,72 m brede pad, waarin hij zonder bestuurd te worden (via geleidewielen) heen en weer kan rijden. Links een van de paden voor het orderverzamelen. te verdelen in 24 levensmiddelenzaken, 3 zelfbedienings warenhuizen en 22 (zeer grote) zb-slijterijen, een type dat Curio-cave wordt genoemd. De levensmiddelenzaken kunnen weer onderverdeeld worden in Profimarkten (met een assortiment van 3000 artikelen), discountwinkels (1000 artikelen) en superdiscounts. De laatste hebben een verkoopoppervlakte van 3 a 4000 m2 en een perso neelsbezetting van meer dan vijftig mensen. De bevoorrading van de filialen wordt uitgevoerd met vijf 22-tonners, die wekelijks een totaal van 75.000 colli (uit sluitend op pallets, per rit per wagen 39) vervoeren. Het dagelijkse transportschema loopt van vijf uur 's ochtends tot elf uur 's avonds. Voor enkele wagens zijn twee chauffeurs beschikbaar. Interieur van een transportgang, het pad waarin de Turrettruck opereert. Op de achtergrond een van de vele, prachtige decoraties, die het zake lijke magazijn weer iets menselijks geven. Uit het voorgaande, globale overzicht kan reeds worden opgemaakt dat in het magazijn sprake moet zijn van een goede organisatie. Hóe uitgekiend het hele gebeuren van bestellen, opslaan tot en met afleveren georgani seerd is, wordt snel duidelijk wanneer men zich in de gang van zaken verdiept. Centraal in dat gebeuren staat de computer, waarmee het hele proces bestuurd en beheerst wordt. Het sys teem, dat geheel in eigen beheer werd opgezet, werkt nu ruim anderhalf jaar. Het mag als zodanig uniek ge noemd worden en van de zijde van verschillende grote bedrijven is dan ook reeds veel belangstelling getoond. In grote lijnen komt het hierop neer, dat per artikel een „paspoort" (met daarop alle benodigde gegevens) wordt gemaakt, dat vervolgens door de computer wordt ver- Het grootste gedeelte van het planbord, waarop de ontvangen goederen een „plaats" in het buikmagazijn krijgen. 13

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 13