Allerlei pcki-cou «T de vlootschouw, waaraan vele, vrolijk gepavoiseerde vissersschepen deelnamen. Het Seven-Up amfibie voertuig (bekend van de Jutteracties langs de kust) opende het défilé en deed daarna dienst als juryschip. Een van de attracties voor het duizendkoppige publiek was het optreden van de antieke brandweerauto van Pepsi-Cola. Verder was het haventerrein met onder meer Heineken en Pepsi- Cola vlaggen en spandoe ken rijk versierd. De antieke brandweerauto bij de haven van Den Oever. Om de twee jaar ontmoeten 's werelds sterkste lange- afstandlopers elkaar in Enschede op de Internatio nale Marathon, die dit jaar voor de veertiende maal werd gehouden (1 septem ber). Een sterk veld met cracks uit de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Zweden, Polen, Tsjechoslowakije, Oostenrijk, België en Ne- I derland stond borg voor een grote publieke belang stelling. Op verschillende manieren gaven wij met Heineken bier vóór en tij dens de ruim 42 km lange race acte de présence. Vóór de ingang van het Diekmanstadion prijkte de I reclametoren. De lopers I De Amstel bierwagen op de auto- I loze dag in Alkmaar. Van Alkmaar begon 400 jaar geleden de victorie. Ter herdenking van dit ont zet werden en worden dit jaar allerlei feestelijkheden georganiseerd. Eén daar van was de autoloze dag op 16 juli jl. De Alkmaarse Bierhandel leverde een spectaculaire bijdrage door de bierbezorging als in de dagen van weleer met paard en wagen uit te voe ren. De jaarlijkse Westwal-Bot- terwedstrijden werden dit keer in Broekerhaven ge houden. Er werd in twee klassen gezeild, klasse A- natte botter met bun, klas se B-droge botter zonder bun (de bun, waarin de ge vangen vis bewaard wordt). Aan deze wedstrijden, ge organiseerd door de Ver eniging voor Botterbehoud namen twee en dertig bot ters deel. Voor het Botter- bal na afloop was een grote feesttent opgericht, waar op de Amstel reclame le vensgroot was aange- In afwachting van het Botterbal bracht. Ook de reclame toren was hierbij aanwezig. Begin september werden in Den Oever de jaarlijkse Vlootfeesten gehouden, die drie dagen duurden. Een van de hoogtepunten was 30

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 30