Allerlei Zoipskoit is de wat dialec tische naam van de tot een drijvende bar-met-terras omgebouwde dekschuit, die in de eerste helft van juli ligplaats koos in het Uitgeestermeer. Geduren de het hele seizoen kun nen de watersportliefheb bers uit dat gebied daar aanleggen. Gewoon om even uit te blazen bij een pilsje en/of een hapje, lek ker te zonnen op het ter ras, waar men als er wed strijden gehouden worden zelfs eerste rang zit. Het idee en de uitvoering daar van, die enkele maanden in beslag nam, waren van de heer Hans Rijks, eige naar van de bar „Zaanweg- 10" in Wormerveer. Samen met zijn vrouw Els runt hij nu twee bedrijven, overdag het water(sport)café op het Uitgeestermeer, 's avonds De heer Hans Rijks bedient zijn gasten op het terras van de Zuip- schuit. de bar in Wormerveer. De bijna veertien meter lange en ruim vier meter brede Zuipschuit wordt voor een gedeelte ingenomen door de overdekte bar, waarin een heuse bierpomp en een echte installatie voor fris dranken zijn opgesteld. Het probleem van de koeling werd opgelost door ge bruik te maken van een met ijs gevuld „wonderfust". Op het dek zijn zitjes ge maakt, overdekt met SiSi- en Pepsi-Cola-parasois. De toiletten, D en H, bevinden zich op het achterdek. De Zoipskoit, die door de ver schillende vlaggen en para- vinciale Staten van Zee land en die van Noord-Bra bant. Hadden de Zeeuwse gedeputeerden de eerste wedstrijd, vorig jaar sep tember, gewonnen, dit keer werd het een gelijk spel (11). De Brabantse Sta tenleden, die in Heineken shirts gestoken waren, ont vingen niettemin de wissel beker vanwege hun grote inzet en enthousiasme. diverse wedstrijdonderde len ingeschreven. Op 19, 25 en 26 augustus werd er gestreden in korps (als J vereniging), als personeel (individueel) en in drietal len. Voor dit laatste wed strijdonderdeel was de Grote Prijs van Heineken beschikbaar gesteld. Op zaterdag 8 september, tijdens de jaarlijkse Kei sols een fleurige aanblik biedt, heeft zich in de we reld van de watersporters reeds een vaste (aanleg) plaats verworven. Voetballende gedeputeer den zetten op 28 augustus in Vlissingen hun beste beentje voor in de return wedstrijd tussen de Pro- Het elftal van de Brabantse gedeputeerden. De Zoipskoit in zijn element. Iets heel anders was de Nationale Verschieting te Prinsenbeek, ter gelegen heid van het 125-jarig be staan van de handboog schutterij St. Sebastiaan aldaar. Ongeveer 250 korp sen uit binnen- en buiten land hadden zich voor de feesten in Amersfoort, reed in de bekende keitrekkers- optocht ook onze Varioma- ton mee. Voor de Breu- gheliaanse maaltijd op 2 september hadden wij vier mobiele biertapinstallaties beschikbaar gesteld. De leden van het St. Joris Biertappersgilde, in vol or naat, tapten en serveerden het bier in Delftsblauwe Heineken pullen. Het werd daar op de historische Hof een kleurrijk festijn, waar van door de ruim drie honderd deelnemers en het talrijke publiek bijzonder werd genoten. Van de Delftsblauwe bierpullen die door de gasten, onder wie vele Belgen, mochten wor den meegenomen, bleef er niet één staan Hulstkamp in feestelijke lichttooi. Tijdens de feeste lijkheden rond het zilveren 28

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 28