0^, Het bier- en frisdrankenschap. Terwijl de schipper gas- en smeer olie bunkert, vers drinkwater in neemt, en de lege gasflessen omruilt voor volle, kan zijn vrouw gaan winkelen in de supermarkt, die haar het complete levensmidde lenpakket biedt, inclusief de dag verse produkten als brood, melk, groente en fruit, vlees en vis. De supermarkt beslaat met een oppervlakte van 220 m2 bijna de helft van het winkeldek. In het an dere gedeelte daarvan is het warenhuis ondergebracht (ongeveer 260 m2). Hier is sprake van een Winkel van Sinkel, waar de schip per en zijn vrouw alles vinden, wat zij aan boord nodig (kunnen) heb ben. Van scheepsbenodigdheden, schoeisel, kleding, gereedschap, huishoudelijke en geschenkartike len, navigatieapparatuur tot radio- en televisietoestellen toe. Drijvende slijterij Op het winkeldek bevindt zich ook een slijterij, volgens de voorschrif ten voorzien van een aparte ingang. Evenals in de bier- en frisdranken schappen in de supermarkt is in de slijterij ons concern met vele pro dukten goed vertegenwoordigd. De winkelmagazijnen en de koel en vriesruimten zijn benedendeks ondergebracht. Daar bevinden zich ook de tanks voor gas- en smeer olie, superbenzine, normale ben zine en petroleum. Voor het transport van de goederen naar het winkeldek beschikt men over een lift. Service Dat de BP het woord service hoog in zijn vlag schrijft, blijkt uit een Ook in de slijterij is veel plaats voor onze produkten ingeruimd. aantal voorzieningen die voor de schipper en zijn gezin het afmeren aan de Marinette extra plezierig maken. Op het achterdek bevinden zich een wasserette, een dry-clean- ing en enkele douches. Wil de schipper met zijn auto naar de wal, dan zet de kraan (hefver mogen tot vier ton) de wagen op de kade. Verder beschikt de Marinette over twee ontvangstinstallaties voor vuil water, waarin het olieresidu achter blijft en waaruit het schone water overboord wordt gepompt. Uiteraard is er een volledige com- municatie-apparatuur aanwezig: te lefoon, mobilofoon en marifoon. Via de mobilofoon kan de schipper reeds van tevoren vanuit zijn stuur hut zijn bestellingen rechtstreeks aan de Marinette opgeven. Succes De ervaringen van de eerste maan den wijzen op een succesvolle ex ploitatie. Ook de bewoners uit de directe en wijdere omgeving komen, aangelokt door het ruime assorti ment en de dito parkeergelegen heid, hun inkopen op de Marinette doen. Voor hen gelden de gebrui kelijke openingstijden. Voor de bin nenschippers (alle bij de Rijnvaart betrokken nationaliteiten zijn ver tegenwoordigd) is de drijvende su permarkt dag en nacht open. De Marinette, die 60 meter lang, 12 meter breed en 81/2 meter hoog is, doet verder dienst als moederschip voor drie leurboten, die onder an dere de kustvaarders bedienen". De totale investering voor dit bun ker/winkelschip, dat gebouwd werd door B.V. Scheepswerf v/h P. A. Ruytenberg te Raamsdonksveer, bedroeg drie miljoen gulden. Gelegen op een gunstig en markant punt van Europa's langste en drukst- bevaren waterweg vormt de Mari nette een belangrijke aanwinst op het gebied van de serviceverlening aan en bevoorrading van de bin nenvaart. Gedeelte van de supermarkt. 13

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 13