In 1933 werpt zijn vooruitziende po litiek vruchten af. De zaak wordt uitgebreid door het opkopen van een van de oudste wijnhuizen van Ribeauvillé, gevestigd in de oude Cour des Nobles de Pflixbourg. De wijnkelders ervan worden aanzien lijk vergroot door uitgravingen langs de wallen van de benedenstad tot een diepte van acht meter. De installatie van de modernste wijnpersen uit die tijd stelt hem in staat de steeds grotere hoeveelhe den druiven te verwerken. In 1946 na het vroegtijdig overlijden van Auguste Sipp neemt mevrouw Auguste Sipp, bijgestaan door haar broer, de leiding van het huis over, tot aan het moment waarop Louis en Pierre de leeftijd bereiken om de doelstellingen van hun vader voort te zetten. Het huis kan nu, door het dyna misch karakter daartoe in staat ge steld, beschikken over: een wijngoed van 26 ha, voor namelijk beplant met edele wijn stokken (vooral Riesling en Ge- würztraminer, de twee specialiteiten van Ribeauvillé); een geheel geautomatiseerde persafdeling, in gebruik genomen in 1964, waar dagelijks 40 ton druiven in ontvangst genomen kunnen wor den en geperst (150 wijnbouwers brengen er regelmatig hun oogst); een indrukwekkende opslagcapa citeit; naast de 3500 hl in de vorm van de vroegere grote houten vaten, is er nu 14.000 hl capaciteit toege voegd aan metalen tanks en vaten; een geheel automatische bottel en etiketteermachine (2500 flessen per uur), die borg staat voor een De Gewürztraminer. De wijnen van het huis Sipp De bekendste wijn van het huis Louis Sipp is ontegenzeglijk de Gewürztraminer, genoemd naar de gelijknamige druivesoort. Het is een zuivere, droge witte wijn met een uitgesproken kruidig boe ket (Gewürz kruid). De echte „grand vin" van de Elzas is wel de Riesling, ook wel eens de koning van de Elzas genoemd! De smaak van de Riesling is weer veel moeilijker te definiëren: droog en stevig, maar toch heel fruitig. Deze wijn past zich bij vele ge rechten bijzonder goed aan. Het is een Elzasser bij uitstek. Naast de bovengenoemde bekend ste twee soorten Elzassers, voert Louis Sipp uiteraard nog een uit- snelle en verzorgde wijze van ge reedmaken voor verzending. Rijk aan tradities, maar altijd gericht op uitbreidingen en nieuwe ontwik kelingen, brengt het huis Louis Sipp een synthese tot stand tussen de vooruitgang op technisch gebied (moderne fabrieksuitrusting) en de kennis van de wijnbouw, zoals deze van generatie op generatie is over gegaan. Waarbij een voortdurende zorg de goede kwaliteit van haar wijnen garandeert. gebreid gamma van andere wijnen, zoals de Pinot Gris, de Pinot Noir, de Sylvaner en andere. Last but not least moet nog ver meld worden de Muscat. Een ste vige fruitige wijn, met een pure volle druivensmaak (de muskaatdruif), heel droog en pittig. Zeer goed als aperitief te drinken. De hierboven kort omschreven wijnen kunnen terecht de parade- paardjes van het huis Louis Sipp genoemd worden. De Riesling. Een typisch beeld uit de Elzas. 11

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 11