HOPPE beerenbtfg «STILLAT *0 O» BOKMA Beercnburcj Wat is nu eigenlijk BEE- RENBURG? Volgens de verordening minimum-sterkte jenever en soortgelijke dranken is Beerenburg een „aange maakte" bitter met een mi nimum alcoholpercentage van 30. Onder bitters verstaan we een groep niet gezoete dranken, die hun smaak maar ook hun naam te danken hebben aan de bit tere smaak van een be paald elixer. De echte Friese Beeren- burger Kruidenbitter wordt De cijfers wijzen het on weerlegbaar uit, er is een stijgende belangstelling bij de consument te constate ren voor drankjes met een afwijkende smaak. Bitter is „in". Maar ook ouderwetse drankjes zoals advocaat, citroen-brandewijn en krui denbitters worden in toe nemende mate verkocht. De verkoop van advocaat stijgt na een lange pe riode van stilstand al een drietal jaren met 20 per iaar en die van de Beeren- burger kruidenbitter zelfs met een nog hoger percen tage. Duidelijk vaststelbaar is in elk geval dat de consump tie van gedistilleerde dran ken in beweging is. De consument is geïnteres seerd in nieuwe dranken, heeft ook meer dan vroe ger de financiële middelen ervoor en daarnaast is al om een duidelijke belang stelling voor „de goede oude tijd" te constateren. Een deel van de interesse voor een produkt als Bee renburg is daaruit zeker te verklaren. benauwdheid en koorts. De geneeskundige kracht werd zo hoog aangeslagen dat zelfs kinderen 's morgens en 's avonds een halve le pel Beerenburg kregen. Aan boord van hun sche pen hadden de Friese nier kon de „borrel" lange tijd gekauwd worden. Vandaar dat men ook zegt dat een Friese Beerenburg niet gedronken maar ge kauwd moet worden om er echt goed van te kunnen genieten. gemaakt op basis van alco hol en een groot aantal kruiden, vooral Friese wa terkruiden zoals drieblad en kalmoes, gentiaan, jene verbessen, laurierbessen en oranje-appeltjes. Bokma en Hoppe hebben ieder hun eigen, zeer oude re cepten waardoor hun pro- dukten zich onderscheiden van de andere. Beerenburg werd vroeger vooral door schippers als medicijn gebruikt tegen maag- en darmklachten, schippers een speciale ma nier om zo lang mogelijk te genieten van de smaak van deze kruidenbitter. Sa men met ouderwetse pruim tabak werd een slok Bee renburg genomen die in de pruim trok. Op deze ma- Via onze verkooporganisa tie brengen wij twee Bee- renburgers op de markt: BOKMA en HOPPE, die door hun verschillende re ceptuur ieder voor zich een vaste kring van afnemers kennen. 6

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 6