De beste drinkers drinken het (vervolg) De Amstel wielerploeg .amsïel Het is tien jaar geleden dat de eerste Amstel amateurwielren- ploeg op de Nederlandse wegen verscheen. Ploegleider was en is nog altijd Herman Krott, één van de bekendste figuren in de vaderlandse wielerwereld, die zich altijd zeer heeft ingezet om de ploeg tot de beste van Nederland te maken. Wanneer men de namen bekijkt van hen, die als Amstelrenner zijn be gonnen en later bekendheid verkregen als amateur of in de harde beroepswereld, dan ziet men dat de heer Krott wel in zijn opzet is geslaagd. Eén van de bekendste renners, die nu voor den brode rijdt en die als Amstelcoureur zeer vaak als eerste over de eindstreep kwam, is Joop Zoetemelk. Dat de Amstelrenners niet alleen in Nederland bekend zijn, maar ook in het buitenland, getuigt de lange lijst van landen waar zij in de loop van het seizoen 1972 liefst 140 maal aan de start verschenen. Zij verdedigden hun kleuren in Algerije, Ma rokko, Noorwegen, Engeland, Italië, Frankrijk, Tsjechoslowakije, Oostenrijk, Denemarken, Oost- en West-Duitsland en natuurlijk in België en Luxemburg. Twee Amstelrenners namen deel aan de Olympische Spelen in München in 1972. Nog een paar cijfers: Amstel reed mee in 20 grote wielerwed strijden en kwam 256 maal aan de start in Nederlandse gemeen ten. Amstel won 65 maal op de weg en 38 maal op de baan. De renners doen dus wel hun best om de naam van Amstel onder de aandacht van het publiek te brengen. Op de foto de huidige ploeg in de brouwzaal van onze vestiging aan de Mauritskade. De beste drinkers drinken het 's Lands beste brouwers brouwen het. Deze voor Amstel bier ontwikkelde themacampagne, die nu reeds geruime tijd via allerlei kanalen kranten, tijdschriften, televisie en bioscoop reclame de consument bereikt, wordt vooral door de jongere generatie goed ont vangen. Om in de levensmiddelenzaken een directe aansluiting op deze themacampagne te verkrijgen, die tevens in de winkel het kwaliteitsbeeld van Amstel bier ondersteunt, werd nieuw p.o.s.-materiaal in de vorm van een mobile en een muurhanger ontwikkeld. Een voorbeeld vindt u hierbij afgedrukt in een supermarkt van de toepassing van dat nieuwe materiaal. 4

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 4