De Pinas Lelystad Enkele maanden geleden werd in de Gildehof, het nieuwgebouwde winkelcentrum van Lelystad, het eerste café-restaurant, de Pinas ge heten, in gebruik genomen. De voor dit bedrijf benodigde ruimte van 275 m2 was in 1971 door Heineken gehuurd. Gelegen op een markante hoek, tegenover het stadskantoor- Buitenaanzicht van De Pinas. Links van de ingang bevindt zich de snackruimte. De oude schuur werd omgetoverd tot een sfeervolle discobar. (l'Etoile). grenzende perceel met een vrij staande woning en de daarachter liggende, grote schuur gekocht. Het ligt in de bedoeling dit geheel te zijner tijd ook bouwkundig bij het totale complex te voegen. Ge noemde schuur werd in 1971 ge transformeerd tot discobar, die on der de naam l'Etoile zeer veel vooral jongere bezoekers trekt. De Ster in Nieuwkuyk is een be grip. Voor tienduizenden in den lande, en meer. Jaarlijks wordt dit Brabants-gezellige bedrijf bezocht door meer dan tweehonderdduizend toeristen en streekgenoten, die er elck wat (van hun) wils vinden. gebouw, vormt dit punt als horeca bedrijf een zeer belangrijk element in de totale opzet van het winkel centrum. Lelystad is, zoals u weet, een vol ledig nieuwe stad in de Flevopolder. De bevolking, die ten dele agrarisch is en ten dele uit ambtenaren be staat, telt thans ongeveer 9.000 zie len. Als we bedenken dat in het be bouwde gedeelte tot voor kort, be houdens een Chinees restaurant en een koffieshop, geen horecabedrijf van betekenis aanwezig was, dan springt de belangrijke functie van de nieuwe vestiging wel duidelijk in het oog. Kijkje vanuit de bar in een gedeelte van het restaurant. 22

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 22